وضع نامعلوم در انتظار ماینینگ با کاهش فروش کارت گرافیک

وضع نامعلوم در انتظار ماینینگ با کاهش فروش کارت گرافیک


بنابر جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی رسانه دیجی‌تایمز، طی چند مدت اخیر بازار فروش کارت گرافیک با کاهش متقاضیان همراه بوده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

ماینینگ

پس از شروع تب ماینینگ و هجوم ماینرها به سمت کارت‌های گرافیک، شاهد افزایش تقاضای این قطعه مهم در هر سیستم گیمینگ و در نتیجه شاهد افزایش قیمت آن نیز بودیم. این روند توانست تا موجب دو برابر شدن قیمت‌ها نیز پیش برود، اما آنچه جدیدا از سوی Digitimes منتشر شده است کاهش متقاضیان برای خرید کارت‌های گرافیک است. در حال حاضر، تولید کنندگان کارت‌های گرافیک از موجودی بیشتری برخوردار بودند و در نتیجه کاهش قیمت، حاشیه سود 20 درصدی خود را رعایت می‌کنند.

گزارشی که از سوی دیجی‌تایمز منتشر شده، حاکی از ادامه روند کاهش متقاضی برای بازار کارت‌های گرافیک است. در این گزارش از دیجی‌تایمز، نویسنده به کاهش سوددهی از سوی ماینینگ اشاره داشته است که این موضوع را علت اصلی کاهش متقاضیان دانسته است. از سال میلادی 2017 تا به ابتدای سال 2018 میلادی بازار ارزهای دیجیتالی توانست روزهای بسیار سبزی را برای خود داشته باشد که بخشی از علت آن قیمت بیش از 15000 دلاری بیت کوین بود، طی این روند شاهد اوج گرفتن قیمت بیت کوین و نزدیک شدن قیمت آن تا 20000 دلار نیز بودیم. پس از این بازه زمانی یاد شده، شاهد افت قیمت بیت کوین تا 7000 دلار بودیم. این مهم توانست ضربه‌ای را به آلت کوین‌ها و درکل به دیگر ارزهای دیجیتالی وارد کند. در نتیجه، ماینرها نیز از سوددهی کمتری برخوردار شدند و در حال حاضر نیز ماینینگ به نسبت روزهای پشت سر گذاشته شده، از سوددهی کمتری برخوردار می‌باشد.

طی این گزارش، دیجی‌تایمز به چشم انداز خود درباره استخراج ارزهای دیجیتالی نیز اشاره داشته است. طبق اطلاعات این منبع آگاه، بازار ماینینگ در آینده نیز شاهد روند نزولی از سوددهی خواهد بود. یکی از دلایل اصلی آن ممنوعیت و محدودیت‌های اعمال شده تا به حال از سوی دولت‌ها برای ارزهای دیجیتالی است. با این حال، محدودیت و ممنوعیت‌های اعمال شده تا به علاوه افت قیمت بیت کوین، می‌توانند دلایل خوبی برای به اثبات رساندن “روزهای نه چندان خوب برای ماینینگ” باشند. در این گزارش به کنار کشیدن برخی از ماینرها و توقف تقاضای کارت گرافیک از سوی برخی از افرادی که فارم ماینینگ دارند، اشاره شده است.

افزون بر این گفته‌ها TUL به دنبال کاهش جبران فروش در بخش ماینینگ، فروش در قسمت کامپیوترهای صنعتی و شتاب دهنده‌های مراکز داده را در برنامه دارد. به کنار از گفته‌های دیجی‌تایمز، دیدگاه شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا ماینینگ می‌توانند همچنان سوددهی مانند گذشته را داشته باشد؟

منبع: Digitimes

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید