ویندوز 10 اکنون به پاک‌سازی خودکار آپدیت‌های خراب می‌پردازد!

ویندوز 10 اکنون به پاک‌سازی خودکار آپدیت‌های خراب می‌پردازد!


بروز مشکلات مختلف برای رایانه شخصی پس از نصب بسته‌های به‌روزرسانی عاملی اجتناب‌پذیر به شمار می‌رود، اما قابلیت جدید افزوده شده به سیستم‌عامل در صورت نصب ناموفق آپدیت‌های گوناگون، جهت رفع مشکل اقدام به پاک‌سازی خودکار آن‌ها می‌نماید!

کمپانی مایکروسافت در جدیدترین بیانیه خود از جزئیات قابلیت جدیدی برای رفع مشکلات پیش آمده برای سیستم‌عامل ویندوز 10 پس از نصب بسته‌های به‌روزرسانی گوناگون پرده برداشته است. قابلیت اشاره شده به‌صورت کاملاً خودکار در صورت عدم بوت شدن صحیح رایانه شخصی پس از نصب آپدیت‌های مختلف و ناموفق بودن عملیات ریکاوری جهت رفع مشکل، به پاک‌سازی به‌روزرسانی‌های اخیراً نصب شده می‌‎پردازد. اگر تاکنون به استفاده از چهارچوب نرم‌افزاری ویندوز 10 پرداخته باشید، حتماً به این نکته پی برده‌اید که سیستم‌عامل فوق جهت افزایش امنیت و تضمین عملکرد روان، صحیح و بی‌عیب و نقص رایانه شخصی کاربران اقدام به نصب بسته‌های به‌روزرسانی گوناگون می‌نماید، اما گاهی اوقات این موضوع خود می‌تواند عامل به وجود آورنده مشکلات کوچک و بزرگ مختلف باشد.

مشکلات مرتبط با ناسازگاری درایورها و یا باگ‌های نرم‌افزاری گاهی اوقات ممکن است به عدم بوت شدن صحیح ویندوز پس از نصب منتهی شوند. قابلیت جدید سیستم‌عامل در صورت بروز این مهم به‌صورت کاملاً خودکار آپدیت‌های اخیراً نصب شده را پاک کرده و پس از بوت شدن کامل و ورود به محیط دسکتاپ، مراتب را با نمایش پیغام اعلان زیر به اطلاع کاربر می‌رساند.

به‌روزرسانی

علاوه بر آن کمپانی مایکروسافت اعلام کرده است که به‌روزرسانی و یا به‌روزرسانی‌های پاک شده برای مدت 30 روز وارد لیست سیاه شده و از نصب مجدد آن‌ها بر روی رایانه شخصی فرد جلوگیری به عمل می‌آید. پس از اتمام بازه زمانی اشاره شده و رفع مشکلات موجود توسط تیم توسعه‌دهنده، به‌روزرسانی‌های مربوطه مجدداً بر روی سیستم فرد به‌صورت خودکار نصب می‌شوند. در انتها باید خاطر نشان کرد که امکان پاک‌سازی و یا نصب دستی بسته‌های به‌روزرسانی توسط کاربر همچنان امکان‌پذیر بوده و این عملکرد دستخوش قابلیت جدید قرار نگرفته است.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید