ویندوز 10 موفق به کسب عنوان پراستفاده‌ترین نسخه سیستم‌عامل در دنیا شد!

ویندوز 10 موفق به کسب عنوان پراستفاده‌ترین نسخه سیستم‌عامل در دنیا شد!


بر طبق جدید بررسی‌های انجام شده از جانب رسانه StatCounter، ویندوز 10 پراستفاده‌ترین نسخه سیستم‌عامل موجود در پلتفرم ویندوز به شمار رفته و درصد گرایش بیشتر کاربران به سمت آن در طی ماه‌های گذشته با افزایش فراتری نیز همراه شده است.

ویندوز 10

سیستم‌عامل ویندوز 10 در حال حاضر بر روی بیش از نیمی از رایانه‌های تجاری در سرتاسر دنیا اجرا شده و با نزدیک شدن به تاریخ اتمام پشتیبانی رسمی از ویندوز 7 توسط کمپانی مایکروسافت، این رقم همچنان با افزایش بیشتری نیز همراه می‌شود. جزئیات اشاره شده در خصوص آمار و ارقام منتشره پیرامون پلتفرم مذکور توسط شخص Frank X.Shaw، مدیر ارشد ارتباطات کمپانی مایکروسافت در طی یک توییت رسمی نیز تائید شده‌اند:

“ویندوز 10 در حال کسب محبوبیت بیشتر به‌عنوان ایمن‌ترین و پربارترین سیستم‌عامل در بین رایانه‌های شخصی و تجاری می‌باشد. چهارچوب نرم‌افزاری بیش از نیمی از رایانه‌های تجاری اکنون بر پایه سیستم‌عامل ویندوز 10 پایه‌گذاری شده و در حال فعالیت می‌باشند.”

بر طبق داده‌های منتشر شده از سمت رسانه NetMarketShare در سپتامبر سال جاری، ویندوز 10 در حال پیشی از نسخه هفتم خود با سرعت تقریباً بالایی بوده است. اطلاعات فوق حکایت از آن داشتند که سیستم‌عامل ویندوز 10 در مقایسه با ویندوز 7 بر روی رایانه‌های بیشتری به اجرا درآمده است که خبر بسیار خوشحال‌کننده‌ای برای کمپانی مایکروسافت به شمار می‌رفت.

سیستم‌عامل 9 ساله کمپانی مایکروسافت، یعنی ویندوز 7 همچنان در میان مصرف‌کنندگان از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد، در حالی که کفه ترازو در طی ماه‌های اخیر به سمت ویندوز 10 متمایل‌تر شده و بررسی‌های انجام شده نیز درستی این موضوع را کاملاً نمایانگر می‌باشند. کمپانی مایکروسافت سیستم‌عامل ویندوز 10 را با رویای نصب آن بر روی بیش از 1 میلیارد دستگاه در سرتاسر کره زمین در طی بازه زمانی دو تا سه ساله عرضه کرد، اما بررسی‌های انجام شده حکایت از آن داشتند که پلتفرم مذکور بر روی بیش از 700 میلیون دستگاه نصب شده و کمی زمان بیشتری برای دستیابی به قله تحت انتظار مورد نیاز می‌باشد. کمپانی مایکروسافت هم‌اکنون در حال کار بر روی بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌عامل بوده و عرضه آپدیت دیگری در بهار سال آینده میلادی نیز همچنان در جذب بیشتر کاربران تأثیرگذار می‌باشند.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید