پایان عمر عینک‌ های 3DVision انویدیا فرا رسید

پایان عمر عینک‌ های 3DVision انویدیا فرا رسید


بنا بر آخرین اخبار منتشر شده از حوزه سخت افزار کامپیوتر، پشتیبانی از عینک های سه بعدی کمپانی انویدیا بزودی خاتمه خواهد یافت. افزون بر این، یک ریز معماری قدیمی برای پردازشگرهای گرافیکی این کمپانی نیز دیگر شامل حال پشتیبانی و درایوهای جدید نخواهد بود. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

عینک 3DVision

کمپانی انویدیا چندین سال قبل برای حضور پررنگ خود در زمینه گیمینگ، به کنار از عرضه کارت گرافیک عینک های سه بعدی را نیز عرضه کرد. عینک های این کمپانی تحت نام 3DVision معرفی و به فروش رسیدند تا به امروز نیز که صنعت گیمینگ و نمایشگرها از این استاندارد فاصله زیادی گرفته، پشتیبانی شدند. حال انویدیا به پشتیبانی از عینک های سه بعدی 3DVision خود خاتمه داده و قصد ندارد تا در درایورهای کارت گرافیک بعدی خود از عینک ها پشتیبانی کند. با انتشار نگارش 418 از درایورهای گرافیکی انویدیا دیگر پشتیبانی از 3DVision پایان یافته و همچنین نسخه های بعدی نیز از این محصول انویدیا پشتیبانی نخواهند کرد.

پایان پشتیبانی از عینک های سه بعدی همراه با پایان پشتیبانی و انتشار داریورهای گرافیکی برای سری کپلر نیز خواهد بود. کپلر نام ریز معماری کمپانی انویدیا است که چند سال قبل کارت های گرافیکی مختلفی مبتنی بر آن معرفی و عرضه شدند و حال انویدیا به پایان پشتیبانی از کارت های گرافیک سری کپلر موبایل کرده که شامل کارت گرافیک های لپ تاپ ها و دستگاه های قابل حمل است. نگارش 418 از درایور گرافیکی انویدیا از سری کارت گرافیک های کپلر که شامل دسته 600 و 700 و 800 می شود، برای آخرین بار پشتیبانی می کنند و کارت های گرافیک سری دسکتاپ از Kepler همچنان با پشتیبانی انویدیا همراه هستند.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید