پایان پشتیبانی رسمی از نسخه 1.1 پروتکل TLS از جانب مایکروسافت!

پایان پشتیبانی رسمی از نسخه 1.1 پروتکل TLS از جانب مایکروسافت!


کمپانی مایکروسافت امروز در طی جدیدترین پست خود اعلام داشته است که به دنبال خاتمه بخشیدن به پشتیبانی از نسخه 1.0 و 1.1 پروتکل لایه انتقال امنیت (Transport Layer Security یا به‌اختصار TLS) در مرورگرهای ادج و اینترنت سکوریتی 11 است. مایکروسافت اظهار داشته است که اتمام عملیات پشتیبانی از پروتکل مذکور در نیمه اول سال 2020 انجام شده و از این طریق جستجوی ایمن و اتصالات پر امنیت‌تری برای کاربران به وجود می‌آید.

پروتکل TLS

کمپانی مایکروسافت خبر توقف پشتیبانی از پروتکل TLS 1.0 را درست پیش از سالگرد 20 سالگی آن (در 19 ام ژانویه سال آینده میلادی) منتشر کرده است. در طی بیست سال پیاپی، پروتکل اشاره شده بهبودهای فراوانی را به خود دیده و پیشرفت‌های بسیاری را دریافت کرده است. نسخه 1.3 پروتکل TLS هم‌اکنون در حال توسعه برای مرورگر مایکروسافت ادج بوده و انتشار نهایی آن به معنای اتمام پشتیبانی رسمی از نسخه‌های 1.0 و 1.1 می‌باشد. آقای Kyle Pflug، مدیریت ارشد برنامه مایکروسافت ادج در این باره گفته است:

“دو دهه زمان بسیار زیادی برای عدم تغییر یک فناوری امنیتی است. در حالی که ما از نقاط ضعف بزرگ پیاده‌سازی نسخه‌های 1.0 و 1.1 پروتکل TLS آگاهی نداریم، نمونه‌های سوم شخص آسیب‌پذیر از پروتکل مذکور حقیقتاً وجود دارند. حرکت به سمت نسخه‌های جدیدتر به معنای تضمین شبکه‌ای ایمن‌تر برای همگان می‌باشد.”

آقای Kyle Pflug اظهار داشته است که بسیاری از وب‌سایت‌های اینترنتی تحت تأثیر این موضوع قرار نمی‌گیرند، زیرا 94 درصد بسترهای مختلف هم‌اکنون به نسخه‌های جدیدتر از پروتکل TLS نظیر 1.2 منتقل شده‌اند. به‌منظور وجود مدت زمان کافی برای کاربران و مدیران وب‌سایت‌ها جهت انجام اقدامات لازم و ضروری، کمپانی مایکروسافت خبر اتمام پشتیبانی از پروتکل اشاره شده را زودتر اعلام نموده است.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید