پتنت جدید اپل به کارگیری دوربین جلو درون صفحه نمایش را نشان می‌دهد

پتنت جدید اپل به کارگیری دوربین جلو درون صفحه نمایش را نشان می‌دهد


یکی از انتقاداتی که بسیاری از کاربران و کارشناسان به طراحی گوشی‌های هوشمند مدرن و پرچمدار وارد می‌کنند بریدگی بالای صفحه نمایش است که به نام ناچ یا Notch شناخته می‌شود. باتوجه به باریک شدن بیش از اندازه حاشیه صفحه نمایش گوشی‌های جدید این بریدگی به نوعی ضروری محسوب می‌شود، چرا که قطعاتی مانند دوربین جلو یا سنسورهای مختلف باید بر روی آن قرار بگیرند.

اما به نظر می‌رسد کمپانی اپل در حال بررسی ایده‌ای برای تولید یک گوشی آیفون با کوچکترین ابعاد ناچ ممکن است. پتنتی که به تازگی در فضای اینترنت رویت شده نوعی طراحی صفحه نمایش را نشان می‌دهد که در آن یک حفره برای قرارگیری دوربین جلو تعبیه شده است. این یعنی به جای یک بریدگی یا ناچ مستطیلی و بلند در قسمت بالایی، اپل می‌تواند دوربین سلفی را مستقیما درون صفحه نمایش قرار دهد.

دوربین

البته جالب اینجاست که این نخستین باری نیست چنین ایده‌ای در بخش طراحی گوشی‌های هوشمند ارائه می‌شود. در واقع به گفته وب‌سایت مشهور فون‌آرنا، کمپانی‌هایی مانند هواوی نیز پتنت‌هایی را برای طرح‌های مشابه به ثبت رسانده‌اند. علاوه بر این، سامسونگ نیز مدتی پیش صفحه نمایشی را معرفی کرد که یک حفره در آن قرار داشت و برای استفاده از در گوشی‌های هوشمند پرچمدار که باریک‌ترین حاشیه اطراف صفحه نمایش را ارائه می‌دهند، گزینه بسیار مناسبی به نظر می‌رسید.

همچنین در شایعه‌ای که ماه اکتبر منتشر شد، کمپانی ایسوس نیز در حال کار بر روی ایده‌ای مشابه برای گوشی هوشمند ZenFone 6 خود می‌باشد. البته این که در پتنت مذکور حفره دوربین در قسمت مرکزی صفحه نمایش قرار نگرفته کمی عجیب است، چرا که معمولا اپل عادت دارد محصولاتش را با رعایت اصل تقارن طراحی کند.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید