پتنت جدید مایکروسافت سرفیس پرو با کیبورد باریک‌تر را نشان می‌دهد

پتنت جدید مایکروسافت سرفیس پرو با کیبورد باریک‌تر را نشان می‌دهد


مایکروسافت پتنت جدیدی را به ثبت رسانده که در آن می‌توان طراحی نازک‌تر صفحه کلید سرفیس پرو را مشاهده کرد. این طراحی جدید ظاهر دستگاه را بهبود بخشیده و علاوه بر این، وزن کم و بهبود قابلیت حمل آن نیز از جمله مزایایی خواهند بود که در این طراحی جدید به دستگاه اضافه می‌شوند. این پتنت با نام “LOW-PROFILE KEYSETS AND INPUT DEVICES” در ماه ژانویه سال جاری به ثبت رسیده است.

مایکروسافت در این پتنت طراحی جدیدی را به نمایش می‌گذارد که در آن صفحه کلید یک دستگاه پردازشی با کمترین ارتفاع ممکن ساخته می‌شود. این طراحی به کاهش ارتفاع دکمه‌ها و همچنین کاهش ضخامت کلی کیبورد کمک می‌کند. بدین ترتیب اگر این کیبورد را در کنار کیبورد فعلی سرفیس پرو قرار دهید، به احتمال زیاد تفاوت محسوسی را شاهد خواهید بود.

سرفیس پرو

مایکروسافت معمولا تاچ کاور سرفیس پرو را به صورت جداگانه به فروش می‌رساند که از طراحی باریک و دکمه‌های پارچه‌ای بهره می‌برد. اما مایکروساسرفیس پروفت در سال‌های اخیر بیشتر بر روی بهینه‌سازی صفحه کلید تبلت‌های سرفیس خود، تمرکز نموده است. این کمپانی در سرفیس پرو 4 تا سرفیس پرو 6 بهبودهای جزیی را در کیبورد ارایه نمود و علاوه بر این، تاچ کاورهای قدیمی، هنوز هم بر روی سرفیس پروهای جدید قابل استفاده هستند.

به هر حال باتوجه به شایعات منتشر شده، به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد در Surface Pro جدید خود تغییرات گسترده‌ای را در بخش صفحه کلید ارایه کند. این دستگاه احتمالا از پورت USB-C، حاشیه صفحه نمایش باریک‌تر و طراحی با لبه‌های گردتر مشابه Surface Go بهره خواهد برد. انتظار می‌رود این عضو جدید خانواده سرفیس در ماه‌های پایانی سال جاری به بازار عرضه شود.

منبع: theverge

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید