پردازشگر گرافیکی VEGA 20 طی یک وصله درایور دیده شد!

پردازشگر گرافیکی VEGA 20 طی یک وصله درایور دیده شد!


طبق وصله‌ای که اخیرا برای درایوهای کارت گرافیکی تحت سیستم عامل لینوکس منتشر شده است، می‌توان گفت کمپانی AMD کارت گرافیک‌ جدیدی را در آینده با پردازشگر گرافیکی VEGA 20 عرضه خواهد کرد. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

VEGA 20

همانطور که در ابتداری نوشتار اشاره شد، اخیرا یک وصله مربوط به درایورهای گرافیکی از سوی کمپانی AMD، تحت سیستم عامل لینوکس، منتشر شده است. این وصله حاوی شش شناسه گرافیکی است هر شش شناسه، به پردازشگر گرافیکی جدید AMD یا بهتر است گفت سلیکون VEGA 20 اشاره دارد. طبق اطلاعات بدست آمده، می‌توان گفت کارت گرافیک‌های آتی این کمپانی بر اساس این سیلیکون معرفی و عرضه خواهند شد. پیش از این نیز در نقشه راه کمپانی AMD و برخی شایعات به حضور پردازشگر گرافیکی VEGA 20 پی‌بردیم.

طبق اطلاعاتی که پیشتر در دسترس قرار گرفت، اشاره شد کمپانی AMD طی تولید پردازشگرهای گرافیکی آینده خود از فناوری ساخت 7 نانومتری نیز استفاده خواهد کرد. با این حال، حضور پردازشگر گرافیکی VEGA 20 با فناوری ساخت 7 نانومتری دور از امکان است. علت این حرف این است که، کمپانی AMD پیشتر اشاره داشته است که پردازشگرهای همراه با فناوری ساخت 7 نانومتری طی سال 2019 میلادی عرضه خواهد شد و از سوی دیگر، طبق اطلاعات موجود پردازشگرهای گرافیکی VEGA 20 رویت شده در نیمه دوم سال 2018، به نقل از منابع، عرضه خواهند شد.

در این صورت می‌توان کارت گرافیک‌های آتی این کمپانی را نوعی رفرش از سیلیکون VEGA 10 به حساب آورد. در توضیح بیشتر سلیکون VEGA 20 اشاره شده است، کمپانی GlobalFoundries مسئولیت بخشی از توسعه این پردازشگر را دارد. از سوی دیگر، این سیلیکون از 64 واحد CU و 4096 واحد سایه زنی برخوردار است.

منابع: GURU3D و VideoCardZ

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید