پردازنده‌های جدید اینتل معرفی شدند؛ میان رده‌های جدید و سری + Core i

پردازنده‌های جدید اینتل معرفی شدند؛ میان رده‌های جدید و سری + Core i


امروز کمپانی اینتل طی یک رویداد سری جدیدی از پردازنده‌های خانواده Core i5 ، Core i3 و Core i7 خود را معرفی کرد. در طی این خلل، کمپانی اینتل از سری + Core i نیز پرده برداشت. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

+ Core i

پیشتر طی شایعاتی و مطالبی که به بیرون درز پیدا کردند، از حضور پردازنده‌های میان رده و جدیدی از هشتمین نسل پردازنده کمپانی اینتل (Coffee Lake) مطلع شدیم. حال کمپانی اینتل با معرفی رسمی خود به این اخبار صحبت بخشیده است. همانطور که گفته شد، کمپانی اینتل امروز پردازنده‌های جدیدی را از خانواده Core i5 ، Core i3 و Core i7 خود در سری مخصوص رایانه‌های رومیزی معرفی کرده است.

+ Core i

پردازنده‌های تازه معرفی شده در 9 مدل عرضه خواهند شد. این پردازنده‌ها در دو دسته Standard Power و Low Power تقسیم می‌شوند که دسته دوم همراه با پسوند T است. همچنین قیمت گذاری این پردازنده‌‎ها نیز در تصویر فوق ذکر شده است. در دسته Standard Power، پرچمدار این دسته پردازنده Core i5 8600 است. این پردازنده از سرعت یا فرکانس پردازشی پایه 3.1 گیگاهرتز و 4.3 گیگاهرتز در حالت بوست برخوردار است. از سوی دیگر، این پردازنده دارای 6 هسته پردازشی، 6 رشته پردازشی، توان حرارتی 65 وات، 9 مگابایت حافظه کش هوشمند و پیکربندی حافظه دو کانال مانند دیگر پردازنده‌ها است. قیمت این پردازنده 213 دلار برای مصرف کننده نهایی خواهد بود. همچنین، طبق اطلاعات موجود، تمامی پردازنده‌های لیست شده از قابلیت Intel Optane Memory بهره‌مند هستند.

+ Core i

به دنباله این جریان، کمپانی اینتل، برای همراه سازی پردازنده‌های جدید خود چهار چیپست جدید را معرفی کرده است. چیپست‌های H370 ، H310 ، B360 و Q370 کمپانی اینتل به زودی بر روی مادربردهایی از سوی شرکای این کمپانی بکار رفته و عرضه خواهند شد. در رده بندی، چیپست H370 از 20 خطوط ارتباطی PCIe نسل سوم، چیپست H310 از 6 خطوط ارتباطی PCIe نسل دوم و چیپست B360 از 12 خطوط ارتباطی PCIe نسل سوم پشتیبانی می‌کند. چپیپست Q370 نیز در رده لپ‌تاپ از 24 خطوط ارتباطی PCIe نسل سوم بهر‌ه‌مند است. دیگر مشخصات نیز در جدول بالا ذکر شده است.

+ Core i

در انتها نیز کمپانی اینتل از پردازنده‌های سری پلاس خود (+ Core i) معرفی کرد. این پردازنده با برخورداری از نام تجاری جدید خود از شتاب دهنده Intel Optane برخوردارند. به منظور بکاربردن این شتاب دهنده، سری پلاس از پردازنده‌های جدید این کمپانی در کنار حافظه‌های ذخیره ساز SSD بکار رفته و همچنین برای کارهای مطابق با نیاز سریع به داده، ماننده مصارف سنگین و بازی‌ها می‌توانند جایگاه خوبی را برای خود داشته باشند.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید