پردازنده‌های AMD Zen 2 ابتدا در سری EPYC عرضه می‌شوند

پردازنده‌های AMD Zen 2 ابتدا در سری EPYC عرضه می‌شوند


اخیرا کمپانی AMD طی یک کنفرانس خبری در حاشیه توضیحات گزارش مالی اخیر خود خبر داد، پردازنده‌های AMD Zen 2 ابتدا در سری EPYC عرضه می‌شوند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Zen 2

سه ماهه دوم سال میلادی جاری برای کمپانی AMD به خوبی گذشت. در نشست خبری که در مورد گزارش‌ مالی سه ماهه دوم سال 2018 میلادی کمپانی AMD برگذار شد، کمپانی AMD افزون بر این به معرفی برخی محصولات پیش رو خود نیز پرداخت. لیزا سو، مدیر عامل کمپانی AMD، اعلام کرد که نسل بعدی پردازنده‌های این کمپانی با فناوری ساخت 7 نانومتری همراه هستند. در توضیحات بیشتری که لیزا سو در این مورد ارائه داد، اولین سری پردازنده‌های کمپانی AMD  از سری EPYC خواهد بود و بعد به دنبال آن سری RYZEN خواهد بود. با این توضیحات می‌توان دریافت، باید تا بعد از معرفی و عرضه سری بعدی EPYC، برای نسل سوم پردازنده‌های RYZEN منتظر بود.

پیشتر در ماه ژوئن، در خلال مراسم کامپیوتکس 2018 شنیده‌ها حاکی از آن بودند که اولین نمونه از پردازنده‌های عملی کمپانی AMD با فناوری ساخت 7 نانومتری، از سری EPYC برای مصارف سرور خواهد بود. از سوی دیگر، کمپانی AMD طی این نشست خبری خود اعلام کرد که برنامه ریزی خود برای نسل بعدی EPYC مربوط به سال 2019 است. با این حال، تا سال 2019 میلادی خبری از RYZEN 3 نخواهد بود.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید