پردازنده مرکزی Sharktooth ای‌ام‌دی در دیتابیس رسانه Geekbench مشاهده شد

پردازنده مرکزی Sharktooth ای‌ام‌دی در دیتابیس رسانه Geekbench مشاهده شد


جدیدترین اخبار منتشره پیرامون پردازنده‌های مرکزی AMD حکایت از آن دارند که کمپانی فوق در حال طراحی و توسعه نسل سوم پردازشگرهای Threadripper HEDT خود برای عرضه به بازار در آینده‌ای نزدیک می‌باشد. جدیدترین به‌روزرسانی انجام شده در دیتابیس رسانه Geekbench نمایانگر پردازشگری جدید و تازه‌نفس تحت عنوان Sharktooth با برخورداری از تعداد 32 هسته فیزیکی و 64 رشته پردازشی، به همراه فرکانس اسمی 3.60 گیگاهرتز می‌باشد (شماره مدل این محصول برابر با AuthenticAMD Family 23 Model 49 Stteping 0) درج شده است. از آنجایی که هیچ کدام از محصولات نسل دوم سری EPYC با مشخصات فنی فوق همخوانی ندارند، بنابراین احتمال عرضه پردازنده‌ای جدید و منحصر به فرد از جانب کمپانی ای‌ام‌دی بسیار قوی می‌باشد.

Sharktooth

پلتفرم مورد آزمایش پردازشگر Sharktooth که در حالت کلی یک مادربرد طراحی شده توسط کمپانی ای‌ام‌دی جهت تست و بررسی قطعات پردازنده مرکزی و دیگر قابلیت‌های ورودی و خروجی آن به شمار می‌رود تحت عنوان WhiteHaven OC-CP شناخته می‌شود. در اطلاعات قابل مشاهده در پایگاه داده رسانه نامبرده، پردازنده مرکزی مربوطه توسط 128 گیگابایت حافظه اصلی در نسخه 64 بیت سیستم‌عامل لینوکس مورد بررسی قرار گرفته و موفق به کسب امتیاز نهایی 94.772 شده است. این مقدار در مقایسه با پردازنده مرکزی Threadripper 2990WX با افزایش 18.5 درصدی همراه شده و نسبت به امتیاز 99.000 پردازشگر رقیب (Xeon W-3175X) تنها پنج درصد کمتر می‌باشد. انتظار می‌رود تا نسخه نهایی محصول از سرعت کلاک بالاتری برخوردار بوده و پتانسیل فراتری را با خود به ارمغان آورد. علاوه بر آن احتمال طراحی و توسعه چیپستی جدید با قابلیت پشتیبانی از فناوری PCIe 4.0 و بهبود مشخصات فنی در بخش‌هایی نظیر مسیرهای انتقال اطلاعات، میزان حافظه قابل پشتیبانی و سرعت کلاک بالاتر، در عین حفظ قابلیت سازگاری با تراشه X399 نیز در دستور کار کمپانی ای‌ام‌دی قرار دارد.

انتظار می‌رود تا کمپانی ای‌ام‌دی نسل سوم پردازنده‌های مرکزی تردریپر خود را در اکتبر سال جاری میلادی طراحی و روانه بازار نماید.

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید