پردازنده های اینتل برای نرم افزارهای آنتی ویروس، گرافیک مجتمع را به خدمت میگیرند

پردازنده های اینتل برای نرم افزارهای آنتی ویروس، گرافیک مجتمع را به خدمت میگیرند


درست خوانده اید، اینتل قرار است برای برنامه های اسکن بدافزار ها و آنتی ویروس ها به جای CPU، منابع GPU را اختیار نرم افزار های مربوطه قرار دهد، با سخت افزار همراه باشید.

Intel اعلام کرده قرار است امکانی را فراهم کند تا نرم افزارهای آنتی ویروس به جای استفاده از CPU از GPU های مجتمع در پردازنده مرکزی استفاده کنند و اولین نرم افزاری که به این قابلیت دسترسی خواهد داشت، Windows Defender مایکروسافت خواهد بود.

اینتل این فناوری را Accelerated Memory Scanning نامیده که برای پردازنده های خانواده Core نسل شش به بعد عرضه میشود. پردازنده گرافیکی مجتمع در پردازنده ها اغلب برای کارهای روزمره کمی قدرتمند تر است، به این صورت که اگر کارهای اداری ساده انجام میدهید مقدار زیادی از ظرفیت GPU مجتمع در پردازنده بدون استفاده باقی میماند و اگر بازی یا برنامه های گرافیکی را اجرا میکنید، به این پردازنده گرافیکی نیازی ندارید و از کارت گرافیک مجزای سیستم استفاده میکنید، پس به هر حال در اکثر اوقات، ظرفیت GPU مجتمع در پردازنده، بدون استفاده خواهد ماند.

 این امکان به پردازنده های نسل  6 و 7 و 8 اینتل اعطا خواهد شد که البته نیاز مند این است که نرم افزارهای آنتی ویروس برای بهره گیری از این امکان به جزئیات بیشتری از سمت اینتل دسترسی داشته باشند. طبق گفته اینتل، پس از مایکروسافت به تدریج کمپانی های بیشتری میتوانند از این جزئیات با خبر شوند و این تکنولوژی را در محصولات خود بکار بگیرند.

این کمپانی بزرگ اعلام کرده با کمک فناوری Accelerated Memory Scanning علاوه بر کاهش مصرف برق در پردازنده، بار 20 درصدی تحمیل شده به پردازنده مرکزی به 2 درصد کاهش میابد.

اینتل امروز دو خبر جدید دیگر نیز که مربوط به بعد ها میشود را اعلام کرد،  فناوری Intel Threat Detection  )به اختصار Intel TDT)، مجموعه ای از توابع تشخیص دهنده تهدیدهای امنیتی که در واقع در پایین ترین لایه (Silicon-Level) قرار دارد و دیگری Intel Security Essentials که یک چارچوب امنیتی داخلی در سطح کل پردازنده است.

تکنولوژی Threat Detection Technology یکی از مشتقات Intel Advanced Platform Telemetry است. Intel Advanced Platform Telemetry به همراه الگوریتم های یادگیری ماشین قرار است تهدید های امنیتی را به طور پیشرفته تری تشخیص دهد در عین حال روی عملکرد سیستم تاثیر کمتری داشته باشد. این قابلیت ابتدا در محصولات کمپانی سیسکو و در پلف فرم Cisco Tetration عرضه خواهد شد. پلتفرمی که برای خدمات دیتا سنتر و فضاهای ابری مورد استفاده قرار میگیرد.

Intel Security Essentials، فناوری که قرار است برای سری های Core و Xenon و Atom ارائه شود. Intel Security Essentials میتواند بوت امن و حفاظت از داده ها و رمزهای عبور و سایر اطلاعات دیجیتالی را تضمین کند، علاوه بر این ها تسریع روند کد گذاری داده ها و تضمین امنیت برنامه های در حال اجرا نیز از اهداف Intel Security Essentials، است.

قابلیت های ذکر شده به دلیل این که در لایه سخت افزاری هستند به طور عمده ای باعث بهبود امنیت در سیستم ها و کاهش تاثیر بر عملکرد کلی سیستم میشوند.

طبق اعلام اینتل، این کمپانی برای کشف استعدادها و توسعه امنیت در سیستم های کامپیوتری نیاز دارد تا با دانشگاه ها همکاری کند، از همین رو همکاری نزدیکی میان اینتل با دانشگاه  پوردو (Purdue) برای توسعه فناوری های امنیتی در حوزه سایبری انجام خواهد گرفت. دانشگاه پوردو نیز اعلام کرده در حال طراحی برنامه ای برای متخصصان و دانشجویان  است تا بتوانند در این همکاری شرکت کنند.

منبع guru3d

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید