پردازنده های جدید AMD با هسته های بیشتر، روی چیپست های سری 400 قابل استفاده خواهند بود

پردازنده های جدید AMD با هسته های بیشتر، روی چیپست های سری 400 قابل استفاده خواهند بود


اینتل تمام تلاش خود را میکند تا با پردازنده 8 هسته ای خود که روی سوکت LGA 1151 نصب میشود، به مقابله با AMD بپردازد. همراه سخت افزار باشید.

 

تلاش اینتل در حالی صورت میگیرد که AMD در حال کار بر روی نسل جدیدی از پردازنده هایش است، پردازنده هایی که برای سیستم های معمولی رومیزی و نه حرفه ای طراحی میشوند ولی هسته های بیشتری خواهند داشت.

اما MSI، یکی از تولیدکنندگان بزرگ مادربرد اولین بار اشاره کرد که پردازنده های جدید AMD با هسته های بیشتر و برای سیستم های دسکتاپ روی سوکت AM4 موجود و خصوصا چیپست B450 که هم اکنون از پردازنده های 8 هسته ای نیز پشتیبانی میکند، کار خواهند کرد. این اشاره MSI در یک کلیپ تبلیغاتی برای مادربردهای B450 اتفاق افتاد که در آن کلیپ گفته شد این مادربردها از پردازنده های 8 هسته ای و “بیشتر” پشتیبانی خواهند کرد.

AMD تلاش خود را روی CPUهای با معماری Zen 2 که با فناوری ساخت 7 نانومتری تولید میشوند معطوف کرده است. با این حال MSI با این کلیپ تبلیغاتی خیال کاربران را راحت کرده است که با مادربردهای سری 400 میتوانند از پردازنده های جدید استفاده نمایند، حتی در صورتی که این پردازنده ها با تراشه های سری 500 عرضه شوند.

منبع TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید