پرده از اغراق اپل در مورد عمر باتری آیفون XR برداشته شد

پرده از اغراق اپل در مورد عمر باتری آیفون XR برداشته شد


به تازگی یک گروه تحقیقاتی پرده از اغراق اپل در مورد عمر باتری آیفون XR برداشتند. طبق گفته این گروه عمر باتری آیفون XR در حقیقت کمتر از مقداری است که اپل اعلام کرد. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار همراه باشید.

طبق مطالعاتی که توسط یک گروه انگلستانی به نام “?Which” انجام  شده، اپل در مورد عمر باتری یک موبایل خود اغراق کرده است. این گروه تحقیقاتی چندین مدل آیفون را مورد بررسی قرار دادند و پس از سنجش کامل میزان عمر باتری چند آیفون مختلف متوجه اختلاف میان اطلاعاتی که رسما اپل اعلام کرده و در عمل بدست آمده شدند. در میان چند موبایل مورد تست و بررسی قرار گفته، عمر باتری آیفون XR با بیشترین تفاوت گزارش شده است.

این گروه که فعالیت آن در قالب حمایت از مشتریان است، 9 مدل آیفون مختلف را مورد بررسی قرار دادند و طبق اعلام آنها، هیچ کدام به از عمر باتری که در مشخصات ذکر شده برخوردار نیستند. به نقل از یک منبع معتبر که به اخبار محصولات اپل می پردازد، تمامی گوشی های تست شده توسط گروه “?Which” در محدوده 18 الی 50 درصد باتری کارایی که انتظار می‌رود را نداشتند. می‌توان یک مثال زد؛ باتری آیفون XR طبق اعلام رسمی 25 ساعت توان مورد نیاز برای مکالمه را می تواند فراهم کند که در عمل برای آزمون انجام شده تنها 16 ساعت بوده است.

شرکت اپل در پاسخ گوشی‌‌های اشاره شده توسط این گروه را باری دیگر به صورت کامل تست کرده و همچنان مدعی اطلاعاتی است که پیشتر اعلام کرد. با این حال اپل این موضوع را رد می‌کند و افزوده است، این گروه تحقیقاتی هیچ گونه مشخصاتی از متد آزمایشات خود اعلام نکردند. این در حالی است که اپل تمامی مراحل و متدهای آزمایشی خود را به اشتراک می‌گذارد.

منبع: 9to5mac

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید