پشتیبانی از فناوری Ray Tracing به بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 افزوده شد

پشتیبانی از فناوری Ray Tracing به بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 افزوده شد


نسل جدید کارت‌های گرافیک RTX کمپانی انویدیا همراه با عرضه خود ویژگی محبوب و دوستی داشتنی ردیابی پرتو یا همان Ray Tracing را نیز برای صنعت بازی‌های رایانه‌ای به ارمغان آوردند، اما از آنجایی که پشتیبانی از تکنیک فوق در حال حاضر بسیار محدود بوده و نیازمند زیرساخت‌های مناسب و رابط‌های برنامه‌نویسی قدرتمند می‌باشد، بسته به‌روزرسانی اکتبر 2018 سیستم‌عامل ویندوز 10 به دنبال کاهش میزان محدودیت‌های موجود با استفاده از معرفی رسمی پشتیبانی از فناوری ردیابی پرتو در قالب رابط برنامه‌نویسی DirectX 12 می‌باشد.

Ray Tracing

تعداد نرم‌افزارهای دارای پیش‌نیازهای لازمه جهت استفاده بهینه و صحیح از فناوری فوق در حال حاضر بسیار اندک بوده و در حوزه بازی‌های  رایانه‌ای تنها محدود به‌عنوان Shadow of the Tomb Raider می‌باشند، اما افزایش گستره پشتیبانی از تکنیک و بهبود رابط‌های برنامه‌نویسی قدرتمند بدون شک در فراگیر شدن آن در طی ماه‌های پیشرو تأثیرگذار می‌باشد.

عناوین زیبای Battlefield V و Metro Exodus در قالب بازی‌های قرار دارند که در آینده‌ای نزدیک فناوری ردیابی پرتو را به‌صورت رسمی تحت پشتیبانی خود در می‌آورند. عناوین نامبرده با استفاده حداکثری از مزیت‌های به ارمغان آورده شده توسط تکنیک Ray Tracing به خلق اثرهای نورپردازی و سطح انعکاس‌های بسیار واقع‌گرایانه مبادرت می‌ورزند. از جمله عناوین دیگری که انتظار می‌رود تا فناوری ردیابی پرتو را تحت پشتیبانی خود درآورد بازی Atomic Heart است.

از آنجایی که فناوری Ray Tracing اکنون در قالب نسخه دوازدهم رابط برنامه‌نویسی دایرکت‌ایکس (DirectX 12) اعمال شده است، تمامی رقیبان کمپانی انویدیا، منوط به برخورداری از قدرت پردازشی کافی و زیرساخت‌های سخت‌افزاری مناسب می‌توانند به استفاده کامل از آن بپردازند که در حال حاضر  فقط کارت‌های گرافیک 2070، 2080 و 2080 Ti قادر به انجام این موضوع می‌باشند.

منبع: MSPowerUser

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید