پشتیبانی رسمی کنسول ایکس‌باکس وان از ماوس و صفحه‌کلید به‌صورت رسمی تائید شد

پشتیبانی رسمی کنسول ایکس‌باکس وان از ماوس و صفحه‌کلید به‌صورت رسمی تائید شد


حتماً شما نیز خبر پشتیبانی کنسول ایکس‌باکس وان از سخت‌افزارهای ماوس و صفحه‌کلید را تا به حال شنیده‌اید، اما به نظر می‌رسد که صبر طرفداران سرانجام نتیجه داده و کمپانی مایکروسافت حقیقتاً در حال توسعه این قابلیت می‌باشد. بر طبق بیانیه منتشر شده در وب‌سایت ایکس‌باکس، کمپانی مایکروسافت پشتیبانی جدیدترین کنسول خود از سخت‌افزارهای ماوس و صفحه‌کلید به همراه شراکت با کمپانی Razer را به‌صورت رسمی تائید کرده است.

ایکس‌باکس وان

مایکروسافت خبر شراکت خود با کمپانی Razer را پیشتر در طی کنفرانس مطبوعاتی برگزار شده برای توسعه‌دهندگان اعلام کرده بود، اما این مهم اکنون به‌صورت رسمی تائید و جامه حقیقت به خود پوشیده است. البته که این بدان معنی نیست که فقط سخت‌افزار ماوس و صفحه‌کلید کمپانی Razer توسط کنسول ایکس‌باکس وان قابل استفاده می‌باشند، اما دو کمپانی مذکور با استفاده از ترفند فوق به دنبال بازاریابی برای محصولات خود هستند.

اگرچه پشتیبانی رسمی کنسول ایکس‌باکس وان از ماوس و صفحه‌کلید در نوع خود بسیار قابل ستایش به شمار می‌رود، اما باید خاطر نشان کرد که این ویژگی در حالت پیش‌فرض توسط تمامی عناوین رایانه‌ای پشتیبانی نشده و بستگی به بازی در حال ساخت و همچنین تصمیم استودیو سازنده در خصوص افزودن ویژگی فوق به محصول دارد. قابلیت استفاده از سخت‌افزارهای اشاره شده بوسیله کنسول ایکس‌باکس وان هنوز قابل دسترس توسط همگان نبوده و تست و بررسی‌های بیشتری را نیازمند می‌باشد، اما امید می‌رود تا در آینده‌ای نزدیک مورد عرضه نهایی قرار گیرد. خبر پشتیبانی از ماوس و صفحه‌کلید در نوع خود بهبود بسیار بزرگی برای کنسول ایکس‌باکس وان به شمار رفته و در صورت کسب توجهات کافی از جانب استودیوهای بازی‌سازی، انعطاف‌پذیری ویژه‌ای را نسبت به محصول رقیب می‌تواند برای مصرف کنندگان خود فراهم آورد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید