پهپاد اژدها مانندی که در هوا می‌ تواند شکل خود را تغییر دهد و پرواز کند!

پهپاد اژدها مانندی که در هوا می‌ تواند شکل خود را تغییر دهد و پرواز کند!


محققان ژاپنی در آزمایشگاه JSK داشنگاه توکیو توانسته‌اند پهپادی را توسعه دهند که “اژدها” نامیده می‌شود؛ علت نامگذاری این پهپاد به شکل آن مربوط می‌شود که مانند یک اژدهای پرنده می‌باشد! در ادامه با سخت‌افزار همراه باشید.

این پهپاد از چندین پهپاد کوچکتر ساخته شده و هر بخش می‌تواند به طور جداگانه عمل کند، افزون بر این تمام بخش‌ها با یکدیگر هماهنگی کامل داشته و می‌توانند درون را به هر شکلی مانند یک مربع یا یک منحنی در آورند! این درون حتی توانایی این را دارد که با توجه به فضای موجود خود را به شکلی درآورد که از آن فضا به راحتی عبور نماید.

 هر یک از پهپادها دارای دو فن مجزا هستند که می‌توانند پهپاد را در مسیرهای مختلف به حرکت در بیاورند. کل مجموعه توسط کیت توسعه اینتل Euclid کنترل می‌شود و همچنین یک باتری در سرتاسر پهپاد گسترده شده‌ تا بتواند پهپاد را به مدت 3 دقیقه تغذیه نماید. پهپادی که در این فیلم نشان داده می‌شود دارای 4 ماژول بوده و می‌تواند خود را به شکل یک مربع درآورد و یا از یک سوراخ عبور نماید!

 

 

طبق گفته تیم توسعه‌دهنده ماژول‌های این درون می‌توانند حداکثر تا 12 عدد افزایش یابند. در حال حاضر این درون کاربرد خاصی ندارد اما به هر حال تکنولوژی مورد استفاده در آن بسیار هیجان انگیز است؛ در آینده انتظار می‌رود تا با توسعه قابلیت‌های این پهپاد، بتوان از آن در صنعت حمل و نقل و یا عملیات جستجو و نجات استفاده کرد.

یکی از اعضای تیم تحقیقاتی این پهپاد خاطرنشان کرده‌است که تیمشان برای پیشبرد اهداف و قابلیت‌های پهپاد اژدها برنامه‌های زیادی دارند و یکی از راهکارهای آن‌ها برای کاهش مصرف انرژی، قابلیت حرکت بر روی زمین و در عین حال پرواز و تغییر شکل است.

دیدگاه شما چیست؟ آیا روزی خواهد رسید که تاثیر این فناوری را در زندگی روزمره مشاهده کنیم؟

منبع: The Verge

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید