پوسته (Theme) مرورگر گوگل کروم را مطابق با علایق شخصی خود تعیین کنید

پوسته (Theme) مرورگر گوگل کروم را مطابق با علایق شخصی خود تعیین کنید


ظاهر ثابت و یکنواخت رابط کاربری نرم‌افزارهای کامپیوتری درزمینهٔ کاهش خلاقیت فرد و همچنین خستگی پس از مدتی استفاده بسیار تأثیرگذار بوده و لذا سیستم شخصی‌سازی پوسته یا به عبارتی دیگر Theme در میان کاربران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. اگر به خاطر داشته باشید پیشتر در طی نوشته‌ای نحوه چگونگی تغییر پوسته پیش‌فرض نرم‌افزار مرورگر گوگل کروم و نصب پوسته‌های از پیش آماده شده را با یکدیگر آموختیم، اما کمپانی گوگل از نسخه 77 مرورگر خود (Chrome 77) به بعد، قابلیت شخصی‌سازی پوسته پیش‌فرض نرم‌افزار را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. در صورتی که هیچ کدام از پوسته‌های از پیش آماده شده برایتان جذابیتی نداشته و قصد دارید تا پوسته مورد علاقه خود را ایجاد نمایید، پیشنهاد می‌شود تا توضیحات این نوشته را مطالعه کنید.

مرورگر گوگل کروم در حال حاضر امکان شخصی‌سازی ویژگی‌هایی همچون رنگ، تصویر پس‌زمینه و آیکون‌های میانبر را در اختیار همگان قرار داده است، اما این قابلیت در حالت پیش‌فرض غیرفعال بوده و نیازمند فعالسازی برخی از گزینه‌ها از طریق منوی گزینه‌های آزمایشی نرم‌افزار می‌باشد.

برای این منظور ابتدا مرورگر گوگل کروم را به نسخه اشاره شده (Chrome 77) به‌روزرسانی نمایید.

پوسته (Theme) مرورگر گوگل کروم را مطابق با علایق شخصی خود تعیین کنید

پس از به‌روزرسانی موفقیت‌آمیز نرم‌افزار، آن را گشوده و سپس در کادر درج آدرس عبارت chrome://flags جهت دسترسی به منوی گزینه‌های آزمایشی را وارد کنید.

حال در منوی گزینه‌های آزمایشی، گزینه‌های مربوطه را با درج عبارت NTP در کادر جستجو پیدا کنید.

پس از درج عبارت فوق در کادر جستجو و نمایش نتایج، گزینه‌های Chrome Colors menu و NPT customization menu version 2 را با انتخاب گزینه Enabled فعال نمایید. در صورتی که گزینه‌های اشاره شده در نتایج جستجو قابل مشاهده نیستند، مرورگر شما به‌درستی به‌روزرسانی نشده است. علاوه بر آن ذکر این نکته نیز ضروری است که کمپانی گوگل با ایجاد تغییرات در مرورگر خود، ممکن است تا گزینه‌های فوق را در بروزرسانی‌های آینده نرم‌افزار حذف کرده و به‌صورت پیش‌فرض فعال نماید.

پوسته (Theme) مرورگر گوگل کروم را مطابق با علایق شخصی خود تعیین کنید

در نهایت پس از فعالسازی گزینه‌های اشاره شده، کافی است تا جهت اعمال موفقیت‌آمیز تنظیمات یک مرتبه مرورگر را بسته و مجدداً بگشایید. برای این منظور بر روی گزینه Relaunch Now به نمایش در آمده در قسمت پایین صفحه کلیک کنید.

اکنون قابلیت شخصی‌سازی پوسته پیش‌فرض مرورگر در اختیار شما قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق سربرگ‌های جدید گشوده و گزینه Customize میسر می‌باشد. همان‌طور که پیشتر نیز اشاره شد، مسیری که در ادامه قصد بررسی مقادیر آن را داریم امکان تولید پوسته‌های مورد علاقه افراد به‌وسیله انتخاب رنگ، پس‌زمینه و آیکون میانبرها را امکان‌پذیر می‌کند.

ابتدا یک سربرگ جدید (New Tab) را بگشایید، مشاهده می‌کنید که گزینه Customize در قسمت سمت راست پایین صفحه قابل مشاهده است. پس از کلیک نمودن بر روی گزینه فوق، صفحه مربوط به شخصی‌سازی و ایجاد پوسته در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای انتخاب رنگ کافی است تا از طریق پنل موجود در سمت چپ صفحه به سربرگ Color and theme مراجعه کرده و سپس یکی از ترکیبات رنگی از پیش آماده شده را انتخاب کنید. در صورت نیاز می‌توانید بر روی گزینه دارای شکل قطره چکان (این گزینه متاسفانه در برخی از سیستم‌ها قابل دسترس نیست) یک مرتبه کلیک کرده و سپس از میان فهرستی از رنگ‌های به نمایش درآمده، مقدار مورد دلخواه خود را انتخاب کنید. مرورگر کروم به‌طور کاملاً خودکار هاله‌ای از همان رنگ انتخاب شده را برای نمایش در رابط کاربری با آن ترکیب می‌کند. متأسفانه امکان تعیین عدم انتخاب رنگ دوم در حال حاضر امکان‌پذیر نیست.

پوسته (Theme) مرورگر گوگل کروم را مطابق با علایق شخصی خود تعیین کنید

پس از انتخاب رنگ مورد نظر، به سربرگ Background مراجعه و سپس تصویر پس‌زمینه مورد علاقه خود را انتخاب کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نرم‌افزار مرورگر تعدادی تصویر از پیش آماده شده را جهت انتخاب در اختیار شما قرار داده است، اما در صورت نیاز می‌توانید با کلیک نمودن بر روی گزینه Upload From Device، عکس کاملاً متفاوتی (به‌عنوان مثال تصویر چهره فرد مورد علاقه خود یا …) را جهت نمایش در پس‌زمینه سربرگ‌های جدید گشوده شده آپلود کنید. علاوه بر آن با فعالسازی گزینه Refresh Daily، می‌توانید به نرم‌افزار اجازه دهید تا به‌صورت خودکار هر روز عکس جدیدی را انتخاب و به نمایش در آورد. با انتخاب گزینه No Background، هیچ‌گونه عکسی در پس‌زمینه نمایان نمی‌شود.

پوسته (Theme) مرورگر گوگل کروم را مطابق با علایق شخصی خود تعیین کنید

در نهایت پس از انتخاب تصویر پس‌زمینه، کافی است تا برای انجام مرحله نهایی شخصی‌سازی به سربرگ Shortcuts مراجعه کرده و سپس آرایش نمایش آیکون‌های میانبر را تعیین کنید. در حال حاضر تعداد سه گزینه Hide shortcuts ،My Shortcuts و Most visited sites با عملکردهای از پیش تعیین شده عدم نمایش آیکون‌های میانبر، نمایش میانبرهای شخصی (وب‌سایت‌های تعیین شده به‌صورت دستی) و بیشترین وب‌سایت‌های بازدید شده (به ترتیب) قابل انتخاب می‌باشند.

پوسته (Theme) مرورگر گوگل کروم را مطابق با علایق شخصی خود تعیین کنید

اکنون مراحل آموزش به پایان رسیده و رابط کاربری مرورگر کروم مطابق با علایق و سلایق شخصی شما تغییر یافته است. حال کافی است تا با کلیک نمودن بر روی کلید Done از منوی فعلی خارج شده و سپس از پوسته سفارشی مرورگر خود نهایت لذت را کسب کنید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید