پیشنهاد 30 میلیارد دلاری Xerox Holdingsپیشنهاد 30 میلیارد دلاری Xerox Holdings به HP

پیشنهاد 30 میلیارد دلاری Xerox Holdingsپیشنهاد 30 میلیارد دلاری Xerox Holdings به HP


شرکت Xerox Holdings سازنده محصولات و خدمات اسناد چاپی و دیجیتالی  اعلام کرده است که برای خرید HP سازنده انواع رایانه‌های شخصی و چاپگرها مبلغ سی میلیارد دلار را پیشنهاد داده است . تصمیم برای تصاحب HP پس از مذاکره بین  HP inc و  Xerox corp  که مبحث ( استراتژی چند ساله ما و توانایی‌های ما برای قرار دادن شرکت در مسیر موفقیت مداوم درحال توسعه و تحول… ) را در برداشت ، گرفته شد.

پیشنهاد 30 میلیارد دلاری Xerox Holdings به HP

با مقایسه این دو شرکت ، می‌توان گفت که شرکت HP دارای ارزش سرمایه‌ای بیش از بیست و هشت میلیارد دلار در بازار است ، در حالی که شرکت زیراکس کمی بیشتر از هشت میلیارد دلار ارزش سرمایه‌ای در بازار را دارد ، با این حال یکی از دلایل اصلی این تصرف ( خرید شرکت HP توسط زیراکس ) می تواند این باشد که شرکت HP دارای بدهی کلانی به ارزش بیست میلیارد دلار است که در مقایسه با ارزش سرمایه‌ای آن در بازار بسیار زیاد به نظر می‌رسد. حتی با وجود داشتن درآمد خوب ، این شرکت به دلیل کاهش فروش پرینترها و دیگر اقلام تولیدی شرکت  تا سال 2022 ، شرکت HP مجبور خواهد بود حداکثر شانزده درصد از نیروی کار خود را از چرخه کار خارج نماید .

 در حال حاضر تخمین زده می‌شود که زیراکس به امید ترکیب نیروی کار هر دو شرکت و کاهش دادن هزینه‌های مشترک بین آن‌ها به میزان دو میلیارد دلار چرخه کار HP را به دست بگیرد.

روابط عمومی  HP بیانیه منتشر نموده و در آن با اعتماد به نفس زیادی اعلام کرده است با توجه به استراتژی چندساله و توانای ما در HP همچنان می‌توان جایگاه این شرکت را در راستای موفقیت مستمر در صنعت در حال تغییر و تحول امروزی حفظ کرد,به ویژه با توجه به ویژگی‌های چندگانه Xerox  برای ایجاد ارزش افزوده در این زمینه, تا به امروز بارها با شرکت Xerox در مورد یک  ترکیب تجاری بالقوه مکالمه داشته‌ایم.اما به دنبال پیشنهاد مناسبی برای محقق کردن این امر بودیم, اخیراً پیشنهاد خوبی را دریافت کردیم,و اطمینان می‌دهیم تا با مشورت, نظم و انضباط به آنچه  به نفع همه سهامداران ما باشد عمل خواهیم کرد.

منبع: TECHPOWERUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید