چند میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد؟

چند میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد؟


به گزارش افکارنیوز، محمد جواد آذری جهرمی عصر چهارشنبه در نشست با فعالان و نخبگان حوزه فناوری ارتباطات سمنان در سالن همایش‌های مدیریت و برنامه ریزی استانداری سمنان افزود: اگر برخی از مشکلات مردم در جامعه برطرف شود، بسیاری از مشکلات در شبکه‌های اجتماعی هم رفع خواهد شد و این ۲ از یکدیگر تاثیر می‌پذیرند.

فناوری ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: نمی‌توان مانع ورود فناوری به کشور شد و باید نقاط ضعف و قوت شبکه‌های اجتماعی را در کنار هم دید. وی خاطرنشان کرد: در روز‌های گذشته خبری در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر تخلف یکی از شرکت‌های ارتباطی در کشور را شاهد بودیم که تمام مدیریت آن در داخل ایران انجام می‌شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: اکنون پلیس فتا فعالیت این شرکت ارتباطی را لغو کرده است، با اینکه مدیریت در داخل کشور انجام می‌شد، اما بازهم تخلف صورت گرفت.

آذری جهرمی گفت: نمی‌توان تخلف‌های شبکه‌های اجتماعی را به پای نحوه مدیریت آن در داخل یا خارج از کشور نوشت، در هر ۲ صورت امکان تخلف وجود دارد.

کلید توسعه کشور توجه به فناوری ارتباطات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آن چیزی که دولت در توسعه فناوری ارتباطات باید انجام دهد انقلاب در این بخش و توجه به توانمندی‌ها است. آذری جهرمی خاطرنشان کرد: کلید توسعه کشور توجه به فناوری ارتباطات و هدف از رشد و توسعه در این بخش ایجاد اشتغال است. وی اضافه کرد: در بسیاری از موارد بخش خصوصی و سرمایه گذاران در اجرای تولید نرم افزار‌های ارتباطی و فناوری قوی‌تر از دولت هستند، در دولت دوازدهم به نحوه برنامه ریزی و دستاورد‌های این متخصصان توجه زیادی شده است. آذری جهرمی ادامه داد: برای دیجیتالی کردن کشور باید با برنامه ریزی جلو برویم و کشور نمی‌تواند یک شبه به توفیق‌های زیاد در این بخش دست یابد.

ساختار اداری کشور نیازمند تحول اساسی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: ساختار اداری کشور به دلیل زمان بر بودن استعلام‌ها و فرایند‌های اداری در اعطای مجوز‌های سرمایه گذاری نیازمند تحول اساسی است. وی افزود: نحوه استعلام‌های ارایه مجوز فعالیت در بخش‌های مختلف در کشور بسیار زمان بر و سختگیرانه است که در این بخش باید تحولات اداری قابل توجهی در کشور انجام شود. وی خاطرنشان کرد: باید پرسید چرا برای واردات ماهی به چهار مجوز نیاز است، اما برای راه اندازی یک واحد پرورش ماهی از سرمایه گذار ۴۰ دستگاه اجرایی استعلام می‌گیرند.

آذری جهرمی تصریح کرد: با مشاهده این فرایند‌های اداری مشخص می‌شود که ساختار مشکل دارد و باید با کاهش کاغذبازی‌های مرسوم به فکر توسعه کشور باشیم.

۷۱ میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد

آذری جهرمی ادامه داد: ۷۱ میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد و اکنون پهنای باند آنتن دهی تلفن همراه در کشور ۱۰۰ درصد است. وی اضافه کرد: از سال ۹۲ تا ۹۶ اولویت کاری دولت توجه به اجرای دقیق «شهروند دیجیتال» بود و در اجرای این طرح به موفقیت‌های قابل توجهی رسیدیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون ۵۸ درصد از جاده‌ها و ۶۶ درصد روستا‌های کشور از اینترنت برخوردار هستند.

منبع: افکار نیوز

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید