چگونه از شماره مدل دستگاه‌های آیپد (iPad) و مشخصات فنی آن‌ها اطلاع پیدا کنیم؟

چگونه از شماره مدل دستگاه‌های آیپد (iPad) و مشخصات فنی آن‌ها اطلاع پیدا کنیم؟


آیا تاکنون با خود اندیشیده‌اید که دستگاه آیپد (iPad) مورد استفاده در دستان شما بر پایه کدام نسل یا مدل توسعه یافته و ویژگی‌های منحصر به فرد آن در مقایسه با دیگر محصولات مشابه چیست؟

همان‌طور که مستحضر هستید کمپانی اپل دستگاه آیپد خود را در قالب چهار محصول متمایز iPad ،iPad Air ،iPad Mini و iPad Pro به بازار روانه ساخته است که هر کدام نسل‌های مختلف و مربوط به خود را دارا می‌باشند. بر همین اساس آگاهی از مدل دستگاه جهت انجام اقداماتی همچون به‌روزرسانی چهارچوب نرم‌افزاری سیستم‌عامل، نصب برخی از اپلیکیشن‌های به‌خصوص، قدمت و … امری لازم و ضروری به شمار می‌رود که در این نوشته قصد پرداختن به مبحث چگونگی آن را در سر داریم؛ با ما همراه باشید.

برای این منظور ابتدا منوی تنظیمات دستگاه آیپد را گشوده و پس از مراجعه به دسته‌بندی General، زیرمجموعه About را بگشایید. صفحه جدید به نمایش در آمده اطلاعات تقریباً جامع و کاملی را در خصوص مشخصات فنی سخت‌افزار در اختیار کاربر قرار می‌دهد که مقدار عددی موجود در مجاورت گزینه Model نمایانگر شماره مدل دستگاه است. ذکر این نکته نیز ضروری است که مقدار عددی اطلاق یافته از جانب کمپانی اپل به محصولات موجود در طبقه‌بندی تبلت‌های آیپد در حقیقت با کاراکتر A شروع می‌شود که این مهم در حالت عادی با حرف M به نمایش در آمده است، لذا به‌منظور مشاهده شماره مدل حقیقی دستگاه کافی است یک مرتبه بر روی گزینه Model کلیک کنید.

آیپد

جهت اطمینان از صحت مدل درج شده در منوی تنظیمات کافی است تا آیپد را برگردانده و اطلاعات درج شده در قسمتی پشتی دستگاه را به‌صورت فیزیکی مورد بررسی قرار دهید. مقدار متنی کوچک حک شده در پیرامون عبارت iPad (به‌عنوان مثال Model A1822 و یا …) نمایش‌دهنده شماره مدل سخت‌افزار می‌باشد.

شماره نامبرده در آگاهی از مدل دقیق دستگاه تأثیرات فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد، اما اطلاعات درج شده در بسته‌بندی محصول و یا حتی منوی تنظیمات به‌راحتی توسط انسان قابل فهم نبوده و نیازمند استفاده از جداول مرجع می‌باشد که نمونه‌ای از آن‌ها جهت اطلاع‌رسانی و راحتی خوانندگان گرامی در ادامه گردآوری شده است.

آیپد

آیپد

آیپد

عرضه هر نسل از دستگاه آیپد حداقل تعداد دو محصول با برخورداری از شماره مدل‌های متفاوتی را در طبقه خود نهفته دارد که این مهم در مدل اولیه تنها محدود به فناوری ارتباط بیسیم وای فای بوده و دیگر مدل‌های عرضه شده پس از آن با برخورداری از گزینه‌های اضافی همچون ارتباط سلولی و … هزینه بیشتری را نیز بر خریدار تحمیل می‌نمایند.

ذکر این نکته نیز ضروری است که برخی از دستگاه‌های اشاره شده در فهرست فوق بر پایه عنوان عمومی آن‌ها شناخته شده و اطلاعات مذکور تنها در جهت آشنایی با برچسب پیش‌فرض کارخانه درج گردیده‌اند. به‌عنوان نسل سوم و چهارم آیپد با عنوان عمومی iPad 3 و iPad 4 در میان مصرف‌کنندگان شهرت دارند. علاوه بر آن اولین نسخه عرضه شده از این محصول نیز گاهی اوقات با برچسب iPad 1 خطاب قرار می‌گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص پیشنهاد می‌شود تا به اطلاعات و اسناد پشتیبانی منتشره از جانب کمپانی اپل مراجعه فرمایید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید