چگونه نتایج خروجی جستجوی ویندوز را متمرکز به نمایش فایل‌های تصاویر کنیم؟

چگونه نتایج خروجی جستجوی ویندوز را متمرکز به نمایش فایل‌های تصاویر کنیم؟


آیا شما نیز در جستجو و یافتن عکس‌های ذخیره‌سازی شده در رایانه شخصی خود پیوسته با سختی‌های فراوانی همراه می‌شوید؟ افرادی که تصاویر بسیاری را در رایانه شخصی خود نگهداری می‌کنند اغلب در دسترس به آن‌ها با مشقت‌های فراوانی همراه می‌شوند، به‌خصوص کسانی که به‌نوعی شغل آن‌ها عکاسی بوده و با استفاده از دوربین‌های متنوعی اقدام به تصویربرداری و انتقال آن‌ها به رایانه شخصی خود می‌کنند. علاوه بر آن دریافت فایل‌های عکس از منابع مختلف با توجه به رویه و روش‌های حمل و نقل منجر به انتقال پیش‌فرض آن‌ها به مسیرهای گوناگونی از سطح دیسک سخت می‌شود که این مهم خود در فراموشی موقعیت ذخیره‌سازی آن‌ها مزید بر علت می‌گردد. از آنجایی که موضوع اشاره شده درزمینهٔ مشکلات عمومی طبقه‌بندی شده و بسیاری از افراد، هر چند اندک با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، لذا تصمیم بر آن شد تا در قالب نوشته‌ای به آشنایی با ترفندی کوچک جهت متمرکز نمودن قابلیت جستجوی ویندوز به نمایش تنها تصاویر در نتایج خروجی بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

ابزار مدیریت فایل سیستم‌عامل ویندوز از قابلیت ویژه‌ای جهت متمرکز نمودن نتایج خروجی خود برخوردار می‌باشد، اما به دلیل مخفی بودن سربرگ آن اغلب از جانب کاربران نادیده گرفته می‌شود.

برای این منظور ابتدا ابزار مدیریت فایل سیستم‌عامل ویندوز را گشوده (کلیدهای ترکیبی Windows + E) و سپس به درایو و یا موقعیتی که قصد جستجوی آن را دارید مراجعه نمایید. در صورتی که قصد پویش کل اطلاعات ذخیره شده در دیسک سخت را در سر دارید، کافی است تا پس از مراجعه به ابزار مذکور، از طریق پنل موجود در سمت چپ پنجره بر روی دسته‌بندی This PC کلیک کنید.

حال بر روی کادر جستجو (Search) در قسمت بالای سمت راست پنجره کلیک نمایید؛ مشاهده می‌کنید که سربرگی تحت عنوان Search Tools با برخورداری از ابزارهای منحصر به فرد به نمایش درمی‌آید.

جستجو

اکنون کافی است تا به سربرگ نمایان شده مراجعه کرده و سپس از طریق منوی کشویی Kind، محتویات قابل نمایش در نتایج خروجی را تعیین نمایید. از آنجایی که محوریت اصلی موضوع این نوشته پیرامون جستجوی فایل‌های تصاویر شکل گرفته است، لذا کافی است تا گزینه Picture را انتخاب نمایید.

جستجو

انتخاب هرکدام از گزینه‌های فوق به درج خودکار پارامتری در کادر جستجو منتهی می‌شود که این مهم در این نوشته برابر با عبارت Kink:=picture می‌باشد. در صورت نیاز می‌توانید بدون انجام مراحل فوق و به‌منظور معطوف نمودن نتایج جستجو، بلافاصله عبارت فوق را در کادر Search تایپ نمایید.

جستجو

اکنون نتایج خروجی جستجو فقط به فایل‌های تصاویر محدود و دیگر پساوند ضمیمه از دایره پویش خارج شده‌اند. کافی است تا با توجه به درایو یا مسیر انتخاب شده و تعداد اطلاعات موجود در بطن آن، کمی صبر کنید تا تنها فایل‌های تصاویر تحت قالب‌های فرمتی بسیار معمول و پر استفاده JPG ،PNG ،GIF و BMP به نمایش درآیند.

حال می‌توانید به‌منظور مشاهده تصویر مورد نظر خود دو مرتبه بر روی آن کلیک کرده و یا با کلیک راست نمودن بر روی فایل مربوطه و انتخاب گزینه Open file location از طریق منوی میانبر به نمایش درآمده، به موقعیت ذخیره‌سازی آن مراجعه نمایید.

دستورالعمل گردآوری شده در نوشته فعلی درزمینهٔ متمرکز نمودن نتایج خروجی جستجو در نوع خود تأثیرگذار می‌باشد، اما محدودیت آن درزمینهٔ عدم پویش برخی دیگر از قالب‌های فرمتی نظیر RAW از انعطاف‌پذیری آن می‌کاهد. علاوه بر آن باید خاطر نشان کرد که امکان تغییر ماهیت اصلی نوشته و انتخاب گزینه‌های دیگری از طریق منوی کشویی Kind جهت جستجوی دیگر فایل‌های موجود نیز کاملاً امکان‌پذیر می‌باشد.

اغلب دوربین‌های دیجیتال با توجه به رویه و روش پیش‌فرض مورد استفاده خود جهت انتقال تصاویر به رایانه شخصی مسیرهای گوناگونی را جهت ذخیره‌سازی برگزیده و از استاندارد ثابتی در این زمینه برخوردار نمی‌باشند، اما طیف وسیعی از آن‌ها معمولاً پرونده Pictures را در بخش اسناد (Documents) انتخاب می‌کنند. علاوه بر آن عکس‌های دانلود شده از اینترنت نیز مستقیماً به موقعیت ذخیره‌سازی انتخاب شده توسط فرد منتقل می‌شوند که این مهم در صورت عدم تغییر در فولدر Downloads قرار دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود تا جستجوی دستی پوشه‌های اشاره شده (Pictures و Downloads) را جهت دسترسی سریع به برخی از فایل‌های تصاویر نیز در دستور کار خود قرار دهید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید