چیپست موجود در Galaxy S10 به یک واحد پردازش AI مجهز خواهد بود

چیپست موجود در Galaxy S10 به یک واحد پردازش AI مجهز خواهد بود


کمپانی سامسونگ هنوز به طور رسمی چیپست یا پردازنده‌ای که در گوشی هوشمند گلکسی اس10 مورد استفاده قرار خواهد گرفت را تایید نکرده است، اما براساس اطلاعاتی که تا به این لحظه منتشر شده، انتظار می‌رود این چیپست Exynos 9820 نام داشته باشد.

چیپست جدید اگزینوس قرار است در گوشی هوشمند Galaxy S10 سامسونگ که اوایل سال میلادی آینده عرضه خواهد شد، استفاده شود. علاوه بر این به نظر می‌رسد گلکسی نوت 10 نیز به این چیپست مجهز خواهد بود. براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده چیپست اگزینوس 9820 سامسونگ از یک واحد پردازش AI یا هوش مصنوعی بهره می‌برد.

یکی از کارمندان سابق سامسونگ در حساب لینکدین خود به این موضوع اشاره کرده که سامسونگ در حال توسعه طراحی دومین نسل از واحدهای NPU خود می‌باشد. مشخصات چیپست جدید اگزینوس هنوز مشخص نیست اما براساس گفته‌های این فرد به نظر می‌رسد Exynos 9820 به احتمال زیاد از یک واحد پردازش عصبی برای کارکرد‌های مرتبط با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره خواهد برد.

واحد پردازش AI

پردازنده Kirin 980 هواوی که جزو پردازنده‌های پرچمدار این کمپانی محسوب می‌شود نیز از یک واحد پردازش عصبی بهره‌مند خواهد بود. این طور به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک اکثر گوشی‌های هوشمند پرچمدار به حداقل یک واحد پردازش AI مجهز خواهند بود. به همین دلیل نباید تعجب کرد که سامسونگ در بهترین رده از گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود از این فناوری استفاده نماید.

همچنین انتظار می‌رود چیپست رقیب اگزینوس 9820 که از سوی کوالکام عرضه خواهد شد نیز به یک واحد پردازش AI مجهز باشد. سامسونگ در چیپست Exynos 9810 که در گلکسی اس9 و نوت 9 بکار گرفته شد، از اولین نسل NPU خود استفاده نکرد اما شانس اینکه در گلکسی اس10 نسل دوم واحدهای پردازش عصبی سامسونگ را ببینیم بسیار زیاد است.

منبع: ubergizmo  

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید