چیپست 5G مدیاتک کمتر از یک ماه دیگر معرفی می‌شود

چیپست 5G مدیاتک کمتر از یک ماه دیگر معرفی می‌شود


بنا بر آخرین اخبار منتشر شده در حوزه فناوری، کمپانی مدیاتک اعلام کرده است که در ماه میلادی بعدی چیپست 5G خود را معرفی کند. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.

5G

غول های فناوری مانند سامسونگ، هواوی و کوالکام جدیدترین چیپست‌های موسوم به سری 5G خود را معرفی کردند و حال زمان آن رسیده تا کمپانی تایوانی مدیاتک نیز چیپست مجهز به شبکه 5G خود را معرفی کند.

تولید کننده نیمه هادی، مدیاتک، اعلام کرده است که آماده معرفی از چیپست‌های مورد انتظار است. افزون بر این، این کمپانی از اشتیاق ترکیب شبکه نسل پنجم و هوش مصنوعی برای رسانه‌ها گفته و همینطور اشاره داشته است که این پلتفرم در ماه میلادی بعدی رسما معرفی خواهد شد.

مدیاتک پیشتر Helio M70 را به عنوان یک پلتفرم پایه برای پشتیبانی از شبکه نسل پنجم معرفی کرد و در حال حاضر زمان زیادی برای عرضه انبوه این محصول مانده است. از سوی دیگر، اینکه تولید کننده تایوانی چیپست جدید خود را با یک مودم تعبیه شده عرضه می‌کند یا خیر، تا به اینجا مشخص نیست. افزون بر این، گمانه زنی می‌شود تا چیپست مورد انتظار این کمپانی تا قبل از اواخر سال میلادی جاری برای دستگاهی استفاده نشود.

به نقل از جی‌اس‌ام ارنا، مدیا تک اولویت اصلی خود را شبکه 5G در کنار هوش مصنوعی اعلام کرده است. افزون بر این، اطلاعات رسمی نشان می‌دهد که Helio P90 با فناوری ساخت 12 نانومتر و یک واحد پردازشگر مستقل عرضه شد که تمامی پروسه‌ها را انجام می‌دهد. حال که مدیا تک قرار است تا نسخه جدیدی از سری هلیو را با نام Helio M70 عرضه کند، فناوری ساخت 7 نانومتری به خودی خود بیانگر افزایش کارایی چشمگیری است.

منبع: gsmarena

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید