کاربران از مشکل شارژ آیفون‌ ایکس‌اس و ایکس‌اس مکس شکایت دارند

کاربران از مشکل شارژ آیفون‌ ایکس‌اس و ایکس‌اس مکس شکایت دارند


دو گوشی هوشمند آیفون ایکس‌اس و آیفون ایکس‌اس مکس اوایل ماه گذشته میلادی رونمایی شدند. همان‌طور که می‌دانید حدود دو هفته از آغاز فروش آیفون‌های جدید اپل در سراسر دنیا می‌گذرد و حالا برخی از کاربرانی که یکی از این دو گوشی را تهیه نموده‌اند از مشکل شارژ آن شکایت دارند. با سخت‌افزار همراه باشید.

این کاربران متوجه شدند زمانی که گوشی آیفون ایکس‌اس یا ایکس‌اس مکس خود را با کابل به شارژر متصل می‌کنند، باتری شارژ نخواهد شد، مگر اینکه کاربر صفحه نمایش را روشن کند. برخی دیگر از کاربران نیز اعلام نموده‌اند با چرخاندن کابل شارژر مشکل برطرف شده است.

لویس هیلسنتیجر، یکی از یوتیوبرهای معروف کانال آنباکس تراپی این موضوع را متوجه شد و سعی کرد با آزمایشی صحت آن را مشخص نماید. از هشت گوشی آیفون ایکس‌اس و ایکس‌اس مکس که توسط وی آزمایش شدند تنها یکی از آیفون‌ها مشکل شارژ مذکور را نشان می‌دهد. در یکی از آیفون ایکس‌اس مکس‌ها صفحه نمایش حتی پس از فشردن دکمه پاور نیز روشن نشد و در مورد دیگری حتی با وجود روشن شدن صفحه نمایش نیز عمل شارژ اتفاق نیفتاد.

مشکل شارژ

در تاپیکی که در انجمن رسمی کاربران اپل ایجاد شده می‌توان لیست بلندی از کاربرانی که مشکل شارژر مذکور را تجربه نموده‌اند پیدا کرد. اکثر آنها زمانی که صفحه نمایش برای بیش از 5 ثانیه خاموش شده باشد، این مشکل را مشاهده کردند.

یکی از راهکارهایی که برای رفع موقت این مشکل پیشنهاد شده، فعالسازی ویژگی USB Accessories در بخش تنظیمات Face ID and Passcode می‌باشد. البته باید به این نکته نیز اشاره نمود که روش مذکور برای تمام کاربران جواب نخواهد داد.

متاسفانه هنوز اپل در خصوص این مشکل شارژ و دلایل احتمالی آن حرفی نزده و انتظار می‌رود این مشکل که به احتمال زیاد به نرم‌افزار گوشی مرتبط است، با یک بروزرسانی برطرف گردد.

  منبع: gizmochina

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید