کاربران ویندوز 7 به زودی پیغام نوتیفیکیشن پایان پشتیبانی از پلتفرم خود را دریافت می‌کنند!

کاربران ویندوز 7 به زودی پیغام نوتیفیکیشن پایان پشتیبانی از پلتفرم خود را دریافت می‌کنند!


اگر به خاطر داشته باشید، کمپانی مایکروسافت در اواسط سال پیشین میلادی در طی بیانیه‌ای خبر از توقف عرضه آپدیت‌های تجمعی برای نسخه هفتم سیستم‌عامل محبوب خود و پایان پشتیبانی رسمی از آن در تاریخ چهاردهم ژانویه سال 2020 میلادی برای ویندوز 7 را داد. اکنون با توجه به نزدیک شدن به ضرب‌الاجل از پیش تعیین شده، مایکروسافت قصد اطلاع‌رسانی موضوع به کاربران از طریق نمایش پیغام‌های اعلان مختلف را در سر دارد.

ویندوز 7

کمپانی مایکروسافت امروز در طی خبری اعلام کرد که کاربرانی که همچنان به استفاده از سیستم‌عامل ویندوز 7 می‌پردازند به‌زودی نوتیفیکیشنی جهت توقف پشتیبانی رسمی از پلتفرم خود در آینده‌ای نزدیک را دریافت می‌کنند. اگرچه مشتریانی که لایسنس رسمی ویندوز 7 را خریداری کرده‌اند با پرداخت مبلغی می‌توانند همچنان به دریافت بسته‌های به‌روزرسانی و تضمین امنیت خود بپردازند، اما کاربران عادی باید برای حفظ ایمنی سیستم‌عامل رایانه مورد استفاده را به آخرین نسخه از ویندوز ارتقاء دهند.

سیستم‌عامل ویندوز 7 در حال حاضر 40 درصد از سهم جهانی پلتفرم مذکور را به خود اختصاص داده است، اما با پایان توقف رسمی از آن، انتظار می‌رود تا این مقدار با افت چشمگیری مواجه شود. کمپانی مایکروسافت اظهار داشته است که پیغام‌های نوتیفیکیشن مربوطه به‌صورت کاملاً دوستانه و فقط برای اطلاع‌رسانی به کاربران به نمایش درآمده و امکان انتخاب گزینه‌ای جهت عدم نمایش آن‌ها نیز میسر می‌باشد. آن‌طور که به نظر می‌رسد، ارتقاء از سیستم‌عامل ویندوز 7 به ویندوز 10 برای کاربران نیازمند پرداخت مبلغ و خرید لایسنس بوده و کمپانی مایکروسافت دیگر برخلاف بازه زمانی عرضه ویندوز 10، فرآیند ارتقاء را به‌صورت رایگان به مشترکان خود ارائه نمی‌دهد.

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید