کارت گرافیک جدیدی از کمپانی AMD در راه است

کارت گرافیک جدیدی از کمپانی AMD در راه است


بنا بر آخرین اخبار حوزه سخت افزار کامپیوتر، کمپانی AMD قصد دارد تا در سال میلادی جاری یک کارت گرافیک جدید را روانه بازار کند. در ادامه این مطلب با رسانه سخت افزار ایران همراه باشید.

کارت گرافیک

همانطور که کمپانی انویدیا در برخی از کارت گرافیک های خود از پسوند Ti استفاده می کند، کمپانی AMD نیز در گذشته تاریخ عرضه کارت گرافیک های خود از پسوند XT استفاده کرده است. در زمانی که کمپانی AMD در اوج دوران عرضه کارت گرافیک های خود مشغول بود، کارت هایی به مدل Radeon HD 2900 XT معرفی شدند که بی شک برای طرفداران حوزه سخت افزار فراموش نشدنی خواهند بود. پس از گذشت مدتی پسوند XL نیز از محصولات کمپانی AMD تقریبا حذف شد تا به این مدت کمتر بر روی کارت گرافیک های این کمپانی دیده شده است. حال AMD قصد دارد تا دوباره کارت گرافیک های خود را با پسوند XT عرضه کند.

به گزارش از تک‌پاور‌آپ، یکی از منابع معتبر اخبار سخت افزار، کمپانی AMD تصمیم به عرضه یک نسخه قدرتمند تر از RX 560 را گرفته است. کارت گرافیک جدید این کمپانی تحت نام Radeon RX 560 XT معرفی می شود که میزان نسبی قدرت و کارایی آن میان دو پردازشگر گرافیکی RX 560 و RX 570 قرار خواهد گرفت. تا به اینجا مشخص نشده که این کارت گرافیک دقیقا مبتنی بر چه سیلیکونی خواهد بود، اما گمانی زنی ها حاکی انتخاب یکی از دو سیلیکون “Polaris 20” یا “Polaris 30” است. به کنار از قواعد نام گذاری و مشخصات کلی، این کارت گرافیک از NGCU سیلیکون خود بهرمند خواهد بود و دارای 1,792 واحد پردازشی است. از سوی دیگر، 112 واحد TMU و 32 واحد ROP دیگر مشخصات فنی دقیق این کارت بوده که تا به زمان نگارش این نوشتار مشخص شده هستند. در بخش حافظه نیز چهار گیگابایت از نوع GDDR5 با رابط 256 بیتی به خدمت گرفته شده است. به نظر می رسد این کارت گرافیک جدید کمپانی AMD برای بازار چین عرضه شده و فاقد نمونه مرجع می باشد.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید