کاهش تقاضا بر سر کارت گرافیک همچنان ادامه خواهد داشت!

کاهش تقاضا بر سر کارت گرافیک همچنان ادامه خواهد داشت!


طبق آخرین داده‌های بدست آمده، میزان روند بازار فروش کارت‌های گرافیک در نیمه دوم سال میلادی جاری نیز همچنان منفی خواهد بود. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

کارت گرافیک

به گزارش از دیجی‌تایمز، در آینده نه چندان دور روزهای تاریکی برای AMD و انویدیا دو تولید کننده کارت گرافیک رقم خواهد خود زیرا میزان فروش کارت گرافیک به دنباله کاهش تقاضا، به صورت قابل توجهی کاهش یافته است. تا چند ماه گذشته اگر به یاد داشته باشید، با شروع تب و تاب ماینینگ به هدف بدست آوردن درآمدی از سوی آن، تقاضا بر سر کارت گرافیک بسیار اوج گرفت که در نتیجه آن ابتدا شاهد خالی شدن بازار از کارت گرافیک و افزایش قیمت آن بودیم، هر دو اتفاق به صورت جهانی. افزایش قیمت کارت‌های گرافیک توانست تا جایی پیش برود که شاهد دو برابر شدن قیمت برخی محصولات نیز باشیم. حال پس از آنکه فشارهای دولت‌ها بر سر ارزهای دیجیتالی بیش از پیش وارد شده است و کریپتوکارنسی‌ها ارزش مالی قابل توجهی را نسبت به گذشته خود از دست داده‌اند، دیگر ماینینگ چندان هم از نظر اقتصادی صرفه‌ای را به دنبال خود ندارد.

گزارش دیجی‌تایمز تا چند مدت پیش نیز حاکی از کاهش تقاضا بر سر کارت گرافیک بود و طبق این گزارش، علت اصلی فروکش کردن تب ماینینگ ذکر شد. حال دیجی‌تایمز خبر از ادامه روند کاهش قیمت کارت‌های گرافیک در نتیجه کاهش تقاضا است. به نقل از این رسانه، محتمل است در نیمه دوم سال 2018 میلادی، حتی با عرضه نسل جدید کارت‌های گرافیک، تقاضا بر این قطعه بسیار مهم همچنان کاهش خواهد یافت. وضعیت فعلی باعث نامشخص ماندن از میزان تولیدات انبوه کارت‌های گرافیک را نیز به همراه خواهد داشت و با این حال است که گفته شد، در آینده نه چندان دور تولید کنندگان کارت گرافیک روزهای تاریکی را خواهند داشت.

پیشتر نیز به این موضوع اشاره داشتیم که، به نقل از دیجی تایمز اغلب دارندگان فارم‌های ماینینگ به کار خود خاتمه داده و کارت گرافیک‌های خود را می‌فروشند و یا دست کم سفارشات دیگری برای کارت گرافیک نخواهند داشت. دیجی تایمز همچنان معتقد است که علت اصلی کاهش تقاضای قابل توجه کارت گرافیک از کاهش تب و تاب ماینینگ است. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید