کاهش قیمت کارت گرافیک در نتیجه کاهش تقاضای ماینرها

کاهش قیمت کارت گرافیک در نتیجه کاهش تقاضای ماینرها


به گزارش دیجی‌‎تایمز ( digitimes )، بازار فروش کارت گرافیک در تایوان با 40 درصد کاهش مواجه شده است. این کاهش میزان فروش در بازار کارت گرافیک‌ها در نتیجه کاهش تقاضای ماینرها است. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

digitimes

افزایش قیمت کارت گرافیک‌ها یکی بدترین اتفاقات برای گیمرهای PC بود که به لطف ماینرها رخ داد. حال اخبار خوبی به گوش می‌رسد، به گزارش دیجی‌تایمز، در بازار فروش کارت گرافیک تایوان، میزان عرضه کارت گرافیک‌ها تا 40 درصد کاهش یافته است. علل این کاهش، تقاضای کمتر ماینرها بر سر کارت گرافیک‌ها است. طی این گزارش به نام کمپانی‌هایی مانند گیگابایت، MSI و TUL اشاره شده است که تحت تاثیر این کاهش توان عرضه قرار گرفته‌اند. طی این کاهش تقاضا، متقابلا می‌توان انتظار کاهش قیمت کارت گرافیک‌ها را داشت. هر چند، تا قیمت اصلی کارت گرافیک‌ها فاصله بسیار زیاد است.

طبق این گزارش، از ابتدای ماه آوریل میلادی جاری، بسیاری از فارم‌های بزرگ استخراج ارزهای دیجیتالی سفارشات خود از مادربرد و کارت گرافیک را کاهش داده‌اند. با این حال می‌توان گفت، کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی طی چند مدت اخیر به صورت مستقیم سبب کاهش سوددهی ماینرها شد. در این حال، قیمت کارت گرافیک‌ها نیز به قدری گران بوده و هست که صرفه اقتصادی تهیه و ماینینگ را برای هر فردی نداشته است. شاید این دو نگاه بر روی علل کاهش تقاضای ماینرها کاملا صحیح نباشد اما آنچه که گزارش شده است، کاملا حقیقت دارد.

همچنین دیجی تایمز اشاره داشته است، بنا بر این کاهش تقاضا به کارت گرافیک، می‌تواند کاهش قیمت 20 الی 25 درصدی را برای کارت گرافیک‌ها در روز های آتی داشته باشد.

منبع: digitimes

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید