کاهش 3.5 درصدی حافظه‌های NAND Flash ناشی از قطعی برق در یکی از کارخانه‌های کمپانی سامسونگ!

کاهش 3.5 درصدی حافظه‌های NAND Flash ناشی از قطعی برق در یکی از کارخانه‌های کمپانی سامسونگ!


کمپانی سامسونگ با محصولات دیجیتالی شناخته می‌شود. این کمپانی یکی از تولید کنندگان حافظه‌های NAND Flash است که سهم بزرگی در تولید این نوع حافظه را در سطح جهانی دارد. طبق آخرین اطلاعات در دسترس قرار گرفته، قطعی برق در یکی از کارخانه‌های کمپانی سامسونگ توانسته سبب کاهش 3.5 درصدی از تولید حافظه NAND Flash در ماه مارس در سطح جهانی شود.

کاهش 3.5 درصدی حافظه‌های NAND Flash در ماه مارس می‌تواند سبب افزایش قیمت در چند ماه پیش رو شود که تنها ناشی از قطعی برق به مدت 30 دقیقه در یکی از کارخانه‌های کمپانی سامسونگ به نام Pyeongtaek در کره جنوبی است. می‌دانید که تولید قطعات سیلیکونی فرآیند بسیار حساسی را به همراه دارد. اخیرا از سوی وب‌سایت تایوانی TechNews گزارش شده است، 50,000 الی 60,000 ویفر در جریان این اتفاق آسیب دیده است که برابر با 11 درصد از تولید کمپانی سامسونگ در ماه مارس است.

تعلیق در تولید و آسیب دیدن حافظه‌های NAND Flash کمپانی سامسونگ طی قطعی نیم ساعته برق موجب کاهش موجودی بازار این حافظه و افزایش قیمت را می‌تواند به همره داشته باشد. در این حال، کمپانی سامسونگ به منظور جلوگیری از این اتفاق تولید حافظه‌های NAND Flash خود را افزایش داده و اخیرا خط تولید دیگری در شهر شیان (X’ian) در کشور چین را راه‌اندازی کرده است.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید