کاهش 50 درصدی سهم دوربین‌های دیجیتال از بازار تا دو سال آینده!

کاهش 50 درصدی سهم دوربین‌های دیجیتال از بازار تا دو سال آینده!


با ادامه رشد تلفن‌های همراه هوشمند و پیشرفت دوربین‌های قرار گرفته در ساختار آن‌ها در هر نسل، دلایل منطقی جهت تهیه و خرید دوربین‌های دیجیتال روز به روز کمتر شده و سیر نزولی تقریباً بزرگی را به خود گرفته است، به‌گونه‌ای که بر طبق جدیدترین مصاحبه انجام شده با آقای Fujio، مدیرعامل کمپانی کانن، وی بر این باور است که چشم‌انداز پیشروی دوربین‌های دیجیتال آن‌چنان پررنگ نبوده و سهم آن‌ها از بازار در آینده با کاهش همچنان بیشتری مواجه می‌گردد.

دوربین دیجیتال

بر طبق گزارش‌ها و نظر افراد صاحب نام در حوزه تحلیل و بررسی، سهم دوربین‌های دیجیتال از بازار تا دو سال آینده به بیشتر از 50 درصد کاهش پیدا می‌کند. هنوز درستی و صحت گمانه‌زنی‌های موجود مشخص نشده و فاکتورهای دخیل در این مهم همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارند، اما بر طبق شواهد و قرائن موجود، نتیجه‌گیری نهایی آن‌چنان مشکل به نظر نمی‌رسد.

“افراد عام معمولاً با استفاده از دوربین تلفن همراه هوشمند خود به عکس‌برداری می‌پردازند. سهم دوربین‌های دیجیتال از بازار تا دو سال آینده پیوسته با کاهش بیشتری همراه می‌شود، اما اشخاص حرفه‌ای و کاربری‌های اختصاصی همچنان به استفاده از 5 تا 6 میلیون واحد از دستگاه‌های نامبرده مبادرت می‌ورزند. اما این مهم نیز سیر نزولی خود را در پیش گرفته و سرانجام به اتمام می‌رسد”.

چشم‌انداز فوق از جانب کمپانی کانن که خود به‌تازگی محصولات جدیدی را به‌صورت عمومی معرفی و به بازار عرضه داشته است بسیار جالب توجه به شمار می‌رود. این موضوع بدان معنی نیست که دوربین‌های دیجیتال به‌زودی همانند دایناسورها منقرض شده و به دست فراموشی سپرده می‌شوند، بلکه استفاده از آن‌ها در آینده حالت اختصاصی‌تری به خود گرفته و تهیه و خرید آن‌ها فقط برای کاربری‌های حرفه‌ای و یا سرگرمی انجام می‌پذیرد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید