کشف یک حفره امنیتی در ویندوز 7 توسط مایکروسافت

کشف یک حفره امنیتی در ویندوز 7 توسط مایکروسافت


چالش امنیتی برای ویندوز 7

ویندوز 7 محبوب‌ترین سیستم عامل حال حاضر کمپانی مایکروسافت در دنیا می‌باشد که حدود 50 درصد از سهم کاربران را در اختیار دارد. حتی با وجود موفقیت ویندوز 10 و کیفیت بالای این نسخه از سیستم عامل، همچنان کاربران بسیار زیادی هستند که تمایلی برای کوچ به نسخه جدیدتر ویندوز ندارند.

ویندوز 7

یکی از دلایل همواره توصیه شده جهت ارتقا به ویندوز 10، امنیت قابل قبول آن می‌باشد که نسبت به نگارش‌های قبلی به وضوح افزایش داشته و در ضمن به طور پیوسته بروز رسانی‌هایی جهت پوشش ایرادات قبلی توسط مایکروسافت عرضه می‌شود. ویندوز 7 با وجود محبوبیت بالایی که دارد، متاسفانه از لحاظ امنیتی در سطح مطلوبی نیست و در مقابل حملات هکرها نفوذ پذیرتر است.

اخیرا مطلع شدیم که مایکروسافت با همکاری کمپانی ESET که تولید کننده محصولات ضد ویروس Nod32 و Smart security و همچنین کمپانی Adobe که سازنده محصولاتی همچون Adobe Reader، Photoshop و … می‌باشند، در پی حفره امنیتی موجود در نرم‌افزار Adobe Acrobat و Adobe Reader گشته‌اند که در نهایت موفق به کشف یک کانال قابل نفوذ شده‌اند.

خوشبختانه این حفره امنیتی در حال حاضر توسط مایکروسافت و ESET رفع شده و یک بسته بروزرسانی جهت اصلاح آن منتشر شده است. بنابراین چنانچه از کاربران ویندوز 7 هستید و هر یک از نرم‌افزارهای Adobe Acrobat و Adobe Reader در سیستم شما نصب می‌باشد، بهتر است هر چه سریع‌تر سیستم عامل را بروزرسانی نمائید.

منبع: SoftPedia

لینک داخلی: Sakhtafzar

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید