کشور روسیه گوگل را جریمه کرد!

کشور روسیه گوگل را جریمه کرد!


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، الکساندر ژاروف یکی از مقامات این سازمان با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت که گوگل هفت هزار و 500 دلار جریمه شده است. دلیل جریمه گوگل اتصال آن به منابعی که در روسیه ممنوع اعلام شده اند و فیلتر نکردن سایت هایی بود که از سوی روسیه فیلتر شده اند. ژاروف ادامه داد: اگر گوگل به این روند ادامه دهد، سازمان نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی روسیه از آن به دادگاه شکایت خواهد کرد.

گوگل

برخی کارشناسان معتقدند که گوگل در برخی موارد به مانند فیلتر شکن عمل می کند و امکان مشاهده مطالبی که در کشورهای مختلف ممنوع هستند را برای کاربران خود ممکن می کند. گفتنی است، در روسیه برای فیلتر یا بستن یک پایگاه اینترنتی یا برنامه کاربردی در فضای سایبر همچون تلگرام، سازمان های امنیتی، دستگاه های دولتی یا هر شاکی دیگری باید نخست شکایت خود را به دادگاه ببرد و در صورت کسب دستور قضایی، مساله فیلترینگ اجرا می شود. بنابراین پس از صدور حکم دستگاه قضایی در روسیه، مسئولان اینترنت در این کشور اجازه این کار را پیدا می کنند.

گفتنی است، معترضان به این مساله نیز می توانند به دستگاه قضایی شکایت کنند تا حکم صادر شده توسط دادگاه دیگری بار دیگر بررسی شود. چندی پیش سازمان امنیت روسیه به دلیل عدم همکاری مسئولان تلگرام با این سازمان برای ارایه اطلاعات برخی کاربران مشکوک به اقدامات تروریستی در داخل این کشور، خواستار فیلتر شدن تلگرام شد و دادگاهی در مسکو به این مساله رسیدگی کرد و پس از آنکه تلگرام به درخواست دادگاه برای همکاری با سازمان امنیت روسیه عمل نکرد حکم به فیلتر آن داده شد.

منبع: ایرنا

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید