کشور ژاپن به دنبال توقف خرید تجهیزات ارتباطی از کمپانی‌های هواوی و ZTE است!

کشور ژاپن به دنبال توقف خرید تجهیزات ارتباطی از کمپانی‌های هواوی و ZTE است!


کمپانی‌های هواوی و ZTE پیش از کسب محبوبیت و اسم و آوازه‌ای در حوزه طراحی و توسعه تلفن‌های همراه هوشمند درزمینهٔ فروش تجهیزات ارتباطی از توانایی بالایی برخوردار بوده و وسایل مختلفی را تاکنون به دیگر کمپانی‌های خریدار فروخته‌اند. به عنوان مثال تعداد سه عدد دانگل‌های هات‌اسپات استفاده شده در اقصی نقاط کره زمین از جمله تجهیزات ساخته شده توسط هواوی به شمار رفته و طراحی و تولید وسایل ارتباطی هسته اصلی کسب و کار کمپانی‌های مذکور در پشت پرده به شمار می‌رود، اما به نظر می‌رسد که ورق در حال برگشتن بوده و کمپانی‌های فوق در حال از دست دادن بازار خود به‌صورت جهانی می‌باشند.

هواوی

بر طبق جدیدترین گزارش منتشر شده از جانب رویترز، کشور ژاپن در تلاش برای افزایش امنیت ملی خود و جلوگیری از بروز حملات سایبری و درز اطلاعات به دنبال توقف خرید تجهیزات ارتباطی از کمپانی‌های هواوی و ZTE برای مقاصد و اهداف دولتی می‌باشد. ژاپن تنها کشور موجود در این زمینه به شمار نرفته و دیگر کشورهایی همچون ایالات‌متحده آمریکا، استرالیا و نیوزیلند نیز از ترس جاسوسی دولت چین و بستن دست آن‌ها پیشتر از خرید محصولات دو کمپانی مذکور امتناع ورزیده‌اند. آقای Yishihide Suga، سخنگوی ارشد دولت کشور ژاپن که از درج دیدگاه در این زمینه و تصمیم صریح ژاپن مبنی بر تحریم محصولات کمپانی‌های هواوی و ZTE سخنی به میان نیاورده است گفته است:

“حملات سایبری در حال تبدیل شدن به موضوعی مهم در کشور ژاپن می‌باشند. ما سنجه‌های محکم و قاطعی را درزمینهٔ بررسی چشم‌انداز این موضوع از زوایای گوناگون مدنظر قرار می‌دهیم”.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید