کلاهبرداري جدید پيامکي با محتواي “بزن به اين کارت”!

کلاهبرداري جدید پيامکي با محتواي “بزن به اين کارت”!


خبرگزاري آريا – سودجويان در جديدترين شيوه کلاهبرداري که در هفته‌هاي اخير گسترش يافته با رصد افرادي که در حال خريد هستند و ارسال پيامکي با محتوي “بزن به اين کارت” راهکار جديدي براي فريب مردم و سودجويي اتخاذ کرده اند.

کلاهبرداري

به گزارش خبرگزاري آريا، سودجويان در جديدترين شيوه کلاهبرداري با رصد افرادي که در حال خريد هستند پيامکي با محتوي “بزن به اين کارت” را براي افراد ارسال مي‌کنند و اين پيامک در هنگامي که اشخاص قصد ارسال وجوه مبالغ در ازاي خريد و يا انتقال وجوه به دوستان و آشنايان يا اشخاص ديگر را دارند منجر به اشتباه و ارسال مبلغ به شماره کارت ارسالي در پيامک مي‌شود.

در ميان ده‌ها پيامک تبليغاتي که اين روزها مشترکان اپراتورهاي تلفن همراه دريافت مي‌کنند، يک پيامک جالب با محتوي «بزن به اين کارت» که جديد ترين شيوه کلاهبرداري است منجر به فريب افراد و ضررمالي شده است.در اين شيوه از کلاهبرداري فريب خوردگان که در لحظه ارسال اين پيامک قصد واريز مبلغي را به حساب شخصي را دارند به اشتباه پول را به حسابي که فرد کلاهبردار ارسال کرده واريز مي‌کنند.

بر اساس مشاهدات و شکايات واصله از مردم در اين خصوص به پليس فتا اين پيامک و نظير آن مکرر براي مشترکان تلفن همراه ارسال مي‌شود که منجر به انتقال مبالغ هنگفتي از فريب خوردگان به اشتباه براي کلاهبرداران شده است که اطلاع رساني در خصوص اين شيوه جديد کلاهبرداري را ضروري مي‌کند. از اين رو مردم بايد با آگاهي از ارسال پيامک هايي از اين دست که شيوه جديد کلاهبرداري است بايد در هنگام انتقال وجوه هوشيار باشند تا از انتقال وجه به حساب کلاهبرداران جلوگيري شود.

البته در برخي موارد محتواي اين پيامک بسيار صميمي است و با عنوان “عزيزم بزن به اين کارت” است که منجر به اشتباه افراد در هنگام انتقال وجوه شده است. از اين رو اطلاع رساني اين شيوه جديد کلاهبرداري براي جلوگيري از وقوع جرائم ضروري است.

منبع: خبرگزاری آریا

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید