کمپانی انویدیا از پلتفرم DRIVE AGX Orin رونمایی کرد

کمپانی انویدیا از پلتفرم DRIVE AGX Orin رونمایی کرد


سرانجام کمپانی انویدیا از DRIVE AGX Orin پلتفرم بسیار پیشرفته مبتنی بر نرم‌افزار خود برای ربات‌ها و وسایل نقلیه خودران رونمایی کرد. پلتفرم جدید معرفی شده از جانب کمپانی انویدیا از یک سیستم مجتمع در چیپ (SoC) تحت عنوان Orin متشکل از تعداد 17 میلیارد ترانزیستور بهره برده و نتیجه چهار سال فرآیند تحقیق و توسعه می‌باشد. تراشه Orin به تلفیق معماری پردازشگرهای گرافیکی نسل بعد انویدیا، به همراه هسته‌های Hercules پردازنده‌های آرم پرداخته و با پشتیبانی از واحدهای شتاب‌دهنده یادگیری عمیق و بینایی رایانه،به‌صورت متراکم قادر به اجرای 200 تریلیون دستور‌العمل بر هر ثانیه می‌باشد! این مقدار در مقایسه با سیستم مجتمع در چیپ نسل پیشین انویدیا، یعنی Xavier با افزایش تقریباً هفت برابری همراه شده است.

کمپانی انویدیا از پلتفرم DRIVE AGX Orin رونمایی کرد

پلتفرم Orin به‌گونه‌ای طراحی شده است تا علاوه بر برخورداری از توانایی لازم برای پاسخ‌گویی به شمار فروان فرآیندهای شبکه‌های عصبی و اپلیکیشن‌های مورد نیاز اتومبیل‌های خودران به‌صورت هم‌زمان، قادر به ارائه استانداردهای امنیتی سیستمی همچون ISO 26262 ASIL-D نیز باشد. هدف از طراحی و توسعه پلتفرم معرفی شده بر پایه رویه‌های نرم‌افزاری سازگاری با طیف گسترده‌ای از وسایل نقلیه سطح 2 تا سطح 5 (وسیله‌های کاملاً خودمختار) و فراهم آوردن بستری برای سازندگان جهت توسعه خانواده‌ای از محصولات نرم‌افزاری پیشرفته عنوان شده است. از آنجایی که هر دو تراشه Orin و Xavier از طریق رابط‌ها و کتابخانه‌های باز CUDA و TensorRT قابل برنامه‌نویسی هستند، توسعه‌دهندگان قادر به بهره‌مندی از مزیت‌های سرمایه‌گذاری خود در نسول مختلفی از چندین محصول می‌باشند. آقای جن سون هوانگ، موسس و مدیرعامل کنونی کمپانی انویدیا در این باره گرفته است:

“طراحی و ساخت یک وسیله نقلیه خودمختار ایمن شاید بزرگ‌ترین چالش پیش روی بشر در دنیای نوین امروزی به شمار رود. میزان سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز برای ارائه وسایل نقلیه خودران با رشد چشمگیری به‌صورت نمایی مواجه شده و پیچیدگی این وظیفه نیاز به پلتفرم‌های هوش مصنوعی نرم‌افزار محور، قابل برنامه‌نویسی و مقیاس‌پذیر همچون Orin را به یک ضرورت تبدیل کرده است.”

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید