کمپانی اینتل تا پایان سال 2018 یک پردازنده 28 هسته‌ای جدید را عرضه می‌کند

کمپانی اینتل تا پایان سال 2018 یک پردازنده 28 هسته‌ای جدید را عرضه می‌کند


روز گذشته کمپانی اینتل از یک پردازنده جدید و قدرتمندی رونمایی کرد. این پردازنده دارای 28 هسته پردازشی و 56 رشته پردازشی (ترد) بود که به وضوح در کلاس پردازنده‌های HEDT این کمپانی قرار می‌گیرد. از سوی دیگر احتمالا این پردازنده تحت سری SkyLake XCC شناخته شود، XCC به معنی Extreme Core Count است. در بخشی دیگر به قطعه سیلیکونی die این پردازنده با اندازه 700mm² اشاره شد. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

اینتل

اینتل تا به اینجا به مدل دقیق این پردازنده اشاره‌ای نداشته است، از سوی دیگر این کمپانی تنها به زمان عرضه این پردازنده در سه ماهه چهارم سال میلادی جاری اشاره کرده است. از طرفی دیگر، پلت‌فرم پشتیبانی کننده این پردازنده نیز نامشخص است و نمی‌توان احتمال داد که تراشه X299 پلت‌فرم چنین پردازنده‌ای باشد زیرا این پردازنده از رابط حافظه اصلی هشت کانال برخوردار است.

طبق مشخصاتی که در روز گذشته کمپانی اینتل اعلام کرد، این پردازنده از فرکانس پردازشی پایه 2.7 گیگاهرتز برخوردار بوده و توان دستیابی به فرکانس 5 گیگاهرتز را نیز توسط اورکلاکینگ دارد و اشاره‌ای به فرکانس پردازشی این پردازنده در حالت توربو نشد و راهکار خنک سازی این پردازنده پرتوان نیز نامشخص بود. طی معرفی این پردازنده توسط کمپانی اینتل، این غول 28 هسته‌ای در نرم‌افزار Cinebench R15 تست شد و توانست رکورد 7,334 را برای خود به ثبت برساند.

کمپانی AMD نیز امروز از یک پردازنده 32 هسته‌ای رونمایی کرد، در نوشتاری دیگر به این موضوع خواهیم پرداخت.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید