کمپانی دوکاتی به دنبال طراحی موتورسیکلت‌های الکتریکی است!

کمپانی دوکاتی به دنبال طراحی موتورسیکلت‌های الکتریکی است!


در حالی که اتومبیل‌های الکتریکی روز به روز در حال پیشرفت و تبدیل شدن به وسیله‌ای معمول در بین علاقه‌مندان می‌باشند، موتورسیکلت‌های الکتریکی با فاصله بسیار زیادی عقب‌تر از آن‌ها قرار دارند.

موتورسیکلت‌های

اگرچه کمپانی‌هایی نظیر هارلی دویدسون پیشتر علاقه خود نسبت به طراحی و توسعه نسخه‌های الکتریکی از موتورسیکلت‌های خود را اعلام داشته‌اند، اکنون به نظر می‌رسد که این حوزه با ورود سازنده ابر موتورسیکلت‌های مسابقه‌ای، یعنی دوکاتی در حال گسترش می‌باشد. آقای Claudio Domenicali، مدیر عامل کمپانی دوکاتی در این باره گفته است:

“آینده از آن وسایل الکتریکی بوده و ما فاصله چندانی را با تولید انبوه محصولات خود نداریم.”

آن‌طور که به نظر می‌رسد، کمپانی دوکاتی هم‌اکنون موتورسیکلتی مبتنی بر مؤلفه‌های الکتریکی را تحت نام خود به ثبت نرسانده است، اما طرح نهان در پشت پرده وسایل نقلیه فوق به‌صورت کامل در هاله‌ای از ابهام برای کمپانی مذکور قرار نداشته و توسعه‌دهندگان با نحوه طراحی و مشخصه‌های آن آشنایی دارند. دوکاتی پیشتر همکاری‌های مختلفی را با دیگر کمپانی‌های فعال در این حوزه برای تولید موتورسیکلت‌های الکتریکی انجام داده و حتی طرح دوکاتی زیرو را نیز با کمک دانشگاه پلی‌تکنیک میلان به سرانجام رسانده است. تاریخ عرضه محصولات الکتریکی کمپانی دوکاتی به بازار هنوز مشخص نیست، اما گفته‌های پیشین حکایت از آن دارند که احتمال وقوع آن زمانی در سال 2021 میلادی وجود دارد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید