کمپانی سامسونگ به دنبال تعطیل نمودن یکی از کارخانه‌های تولیدی تلفن همراه خود در چین است!

کمپانی سامسونگ به دنبال تعطیل نمودن یکی از کارخانه‌های تولیدی تلفن همراه خود در چین است!


بدون شک سامسونگ در بازار تلفن‌های همراه کشور چین از قدرت بسیاری برخوردار بوده و حوزه فوق با وجود سازندگان محلی همچون هواوی به‌نوعی تحت قبضه کمپانی مذکور قرار دارد، اما به نظر می‌رسد که دوران سلطه سامسونگ در کشور نامبرده پیوسته رو به کاهش بوده و سهم آن از بازار چین سیر نزولی به خود گرفته است. این موضوع در حال حاضر برای سامسونگ نامطلوب تلقی می‌شود، زیرا بر طبق گزارش‌های منتشر شده، سهم محصولات کمپانی مذکور از بازار تلفن‌های همراه هوشمند کشور چین به کمتر از یک درصد کاهش پیدا کرده است که این موضوع از جمله اصلی‌ترین دلایل سامسونگ برای تعطیل نمودن یکی از دو کارخانه تولیدی خود در چین به شمار می‌رود.

سامسونگ

کمپانی سامسونگ در جدیدترین بیانیه خود از تعطیل نمودن یکی از کارخانه‌های تولیدی تلفن‌های همراه هوشمند خود در چین خبر داده است. موقعیت کارخانه مربوطه در قسمت شمالی شهر Tianjin واقع شده و تعداد 2600 کارمند در آن مشغول به کار می‌باشند. کمپانی سامسونگ به‌منظور جلوگیری از ضرر و زیان‌های کارمندهای خود به دنبال ارائه تسهیلات ویژه به آن‌ها و همچنین فرصت انتقال به دیگر کارخانه‌ها و شرکت‌های خود می‌باشد. کارخانه اشاره شده تا پیش از اتمام سال جاری میلادی به‌صورت کامل تعطیل می‌گردد.

سهم کمپانی نامبرده از بازار تلفن‌های همراه هوشمند کشور چین با افزایش رقابت دیگر سازندگان محلی همچون هواوی به کمتر از یک درصد در نیمه اول سال جاری میلادی کاهش پیدا کرده است. با توجه به سهم 15 درصدی سامسونگ از بازار این کشور در سال 2013، کاهش فوق در نوع خود شکست عظیمی به شمار می‌رود.

علاوه بر آن کمپانی فوق اظهار داشته است که فعالیت دومین کارخانه تولیدی خود در کشور Huizhou همچنان ادامه پیدا می‌کند. کارخانه‌ای که به زودی تعطیل می‌شود از ظرفیت لازم جهت ساخت تعداد 36 میلیون دستگاه تلفن همراه بر هر سال برخوردار می‌باشد، در حالی که این رقم در شعبه کشور فوق به 72 میلیون واحد در سال افزایش پیدا کرده است. ارقام اشاره شده بر اساس تخمین و گمانه‌زنی‌های مختلف صورت پذیرفته و کمپانی سامسونگ درباره این موضوع به‌صورت رسمی سخنی به میان نیاورده است.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید