کمپانی مایکروسافت به دنبال تغییر رفتار پیش‌فرض روشنایی صفحه در ویندوز 10 است!

کمپانی مایکروسافت به دنبال تغییر رفتار پیش‌فرض روشنایی صفحه در ویندوز 10 است!


بسته به‌روزرسانی 19H1 سیستم‌عامل ویندوز 10 جهت عرضه زمانی در بهار سال آینده میلادی در نظر گرفته شده است. صرفه نظر از قابلیت‌های جدید و تغییرات انجام پذیرفته در ساختار رابط کاربری، کمپانی مایکروسافت به دنبال افزایش سهولت استفاده از سیستم‌عامل خود با اعمال تغییرات کوچکی در آن می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به بهبود نحوه رفتار پیش‌فرض میزان روشنایی صفحه نمایش اشاره کرد.

روشنایی صفحه نمایش

اگر تاکنون به استفاده از ویندوز 10 توسط دستگاهی با قابلیت تغییر وضعیت آن اقدام کرده باشید، حتماً مطلع هستید که سیستم‌عامل مذکور در هنگام تغییر وضعیت رایانه (به‌عنوان مثال اتصال یک لپ‌تاپ به پریز برق و یا بالعکس)، تنظیمات روشنایی تعیین شده از جانب کاربر را نادیده گرفته و نور صفحه بلافاصله با افزایش همراه می‌شود. این موضوع در حالت کلی می‌تواند آزاردهنده تلقی شود.

بسته به‌روزرسانی 19H1 به‌منظور معرفی تجربیات فراتری درزمینهٔ حفظ حالت باتری و بهبود آن تغییراتی را در بطن خود به ارمغان می‌آورد. کمپانی مایکروسافت با عرضه بیلد 18282 ویندوز 10 هم‌اکنون بهسازی اشاره شده را در ساختار سیستم‌عامل خود اعمال و گوشه‌ای از نحوه تغییر رفتار آن را در معرض نمایش گذاشته است.

در صورتی که تنظیمات پیش‌فرض میزان روشنایی صفحه توسط کاربر تغییر پیدا کند، سیستم مقادیر جدید را در حافظه خود به ثبت رسانده و صرفه نظر از تغییر وضعیت دستگاه مورد استفاده، به اعمال دائمی آن‌ها تا زمان تغییر مجدد توسط فرد مبادرت می‌ورزد. این مهم در حالت کلی بدان معنی است که میزان روشنایی صفحه هنگام استفاده از دستگاه در حالت معمولی و یا هنگام اتصال آن به پریز برق دیگر برخلاف قبل به‌صورت خودکار تغییر پیدا نمی‌کند.

ذکر این نکته ضروری است که قابلیت Battery Saver سیستم‌عامل ویندوز 10 همچنان در هنگام اتمام انرژی باتری و به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف آن به‌صورت کاملاً خودکار اقدام به کاهش میزان روشنایی صفحه نمایش می‌کند.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید