کمپانی مایکروسافت به دنبال تغییر رفتار پیش‌فرض منوی استارت در ویندوز 10 است!

کمپانی مایکروسافت به دنبال تغییر رفتار پیش‌فرض منوی استارت در ویندوز 10 است!


بسته به‌روزرسانی بعدی سیستم‌عامل ویندوز 10 که تحت عنوان 19H1 شناخته می‌شود تغییراتی را در نحوه رفتار پیش‌فرض منوی استارت با خود به ارمغان می‌آورد. تغییرات اشاره شده هم‌اکنون در قالب بیلد 18282 که به‌تازگی توسط کمپانی مایکرسافت برای کاربران عضو برنامه Windows Insiders منتشر شده است قابل تجربه می‌باشند.

کمپانی مایکروسافت به دنبال بهبود نحوه تعامل کاربران با زیر منوهای قابل دسترس از منوی استارت می‌باشد. پنل کناری یا کلیدهای مختلف از استارت اکنون پس از قرارگیری نشانگر ماوس بر روی آن‌ها گشوده شده و دیگر در حالت پیش‌فرض قابل مشاهده نمی‌باشند که این خود به صرفه‌جویی در فضا منتهی می‌شود.

منوی استارت

پنل کناری منوی استارت در حال حاضر از آیکون‌های مختلفی برخوردار می‌باشد، اما کمپانی مایکروسافت در حال ایجاد تغییرات در پنل مذکور بوده و آیکون‌های موجود در آن به‌صورت خودکار هنگام قرارگیری نشانگر ماوس بر روی کلیدهای گوناگون به منوهای متمایز از یکدیگر گسترش می‌یابند. این بدان معنی است که اعمال کلیک توسط کاربر برای دسترسی به گزینه‌های پنل کناری نظیر بخش اسناد و یا تصاویر ذخیره‌سازی شده دیگر ضروری نبوده و با قرارگیری نشانگر ماوس بر روی پنل مذکور در منوی استارت بسته به‌روزرسانی 19H1 سیستم‌عامل ویندوز 10، اندازه آن به‌صورت خودکار گسترش یافته و کلیدها و گزینه‌های موجود نمایان می‌شوند. کمپانی مایکروسافت در خصوص تغییرات اشاره شده گفته است:

“هنگامی‌که نشانگر ماوس بر روی پنل کناری منوی استارت قرار می‌گیرد، اندازه آن پس از گذشت مدت زمان کوتاهی گسترش پیدا می‌کند. بخشی از این تغییر ایجاد شده برای بیلدهای تاکنون عرضه شده از پیش‌نمایش بسته به‌روزرسانی 19H1 برای کاربران عضو برنامه Windows Insiders فراهم آورده شده و پس از مشاهده نتایج مثبت آن، به دنبال ایجاد زمینه استفاده از آن برای تمامی کاربران عضو برنامه مذکور می‌باشیم.”

منبع: WindowsLatest

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید