کمپانی AMD در گیمینگ HDR قدرت بیشتری از انویدیا نشان می‌دهد! + [آپدیت]

کمپانی AMD در گیمینگ HDR قدرت بیشتری از انویدیا نشان می‌دهد! + [آپدیت]


گیمینگ HDR مدت زیادی است که یکی از گزینه‌های محبوب تمامی خوره‌های بازی است که نیازمند توان پردازشی گرافیکی بیشتری نیز می‌باشد. به تازگی یکی از منابع آگاه، کاهش توان پردازشی برخی از کارت‌های گرافیک دو کمپانی AMD و انویدیا در حین حالت HDR را مقایسه کرده است که در اینجا شاهد برتری نسبی کمپانی AMD می‌توان بود. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

آپدیت

کامپیوتربیس (Computerbase)، یکی از منابع آگاه آلمانی به تازگی به آزمایش کارایی کارت‌های گرافیک دو کمپانی AMD و انویدیا در دو حالت SDR و HDR پرداخته است. نتایج این آزمایش برخلاف آنچه که بسیاری از ما ها می‌توانستیم تصور کنیم بود زیرا طبق این چارت‌ها کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا در حالت HDR با کاهش عملکرد تا 12 درصد مواجه بودند.

از سوی دیگر، کارت‌های گرافیک کمپانی AMD نیز از چنین کاهش کارایی برخوردار بودند اما تنها تا 2 درصد که مقدار چشمگیری نیست. با این ارقام بدست آمده می‌توان دریافت که نسبت متوسط کاهش کارایی در کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا بیشتر از رقیب خود یعنی کارت‌های گرافیک کمپانی AMD است. این در حالی است که کمپانی انویدیا پیشتر طی یک اعلامیه رسمی به کاهش نیافتن چشمگیر کارایی کارت‌های گرافیک خود در حالت HDR اشاره داشت. افزون بر این، کمپانی انویدیا با آزمایش در وضوح 2560×1440 پیکسل حرف خود را به اثبات رساند.

تا روز گذشته ابهامی در این میان وجود داشت که آیا اثبات کمپانی انویدیا بر ادعای خود حقیقت ندارد یا چارت‌های وب‌سایت Computerbase مشکلی دارند، اما آنچه اخیرا روشن شد، درستی حرف کمپانی انویدیا است. کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا نیز همانند رقیب خود از کاهش چشمگیر کارایی در حالت HDR برخوردار نیستند و این مقدار تقریبا نزدیک به صفر است.

حال آنچه که تا در چارت‌های نامبرده باعث شد تا با کاهش کارایی چشمگیری از کارت‌های گرافیک کمپانی انویدیا باشیم، مربوط به بخش تبدیل رنگ‌ها است. در توضیح می‌توان گفت اگر این آزمایش‌ها در حالت 4:4:4 برای کارت‌های گرافیک انویدیا انجام می‌شد، نتایج بدست آمده تا حد زیادی مشابه با حالت SDR، یا به عبارتی دیگر با کاهش کارایی تقریبا در حد صفر مواجه بودیم.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید