کمپانی AMD مشخصات کارت گرافیک‌های RX 500X را منتشر کرد

کمپانی AMD مشخصات کارت گرافیک‌های RX 500X را منتشر کرد


کمپانی AMD اخیرا در وبسایت خود مشخصات کارت گرافیک‌های سری RX 500X را منتشر کرده است. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

RX 500X

پیشتر، کمپانی AMD چند کارت گرافیک جدید را از سری RX 500X در وبسایت خود بدون ذکر مشخصات قرار داد. پس از آن، شایعاتی مبنی اینکه این کارت گرافیک‌ها سری رفرش یا جدیدی از کارت گرافیک‌های این کمپانی هستند منتشر شد. حال با مشخصاتی که کمپانی AMD منتشر کرده و طبق آخرین اطلاعات بدست آمده، سری RX 500X رفرش بوده چندان تفاوتی با سری RX 500 ندارند.

روز گذشته اولین نمونه از کارت گرافیک‌های RX 500X در یک لپ‌تاپ به مدل Nitro 5 از سوی کمپانی Acer مشاهده شد. طبق گزارش‌های بدست آمده، این لپ‌تاپ از کارت گرافیک RX 560X برخوردار است. از سوی دیگر، مطلع شدیم این کارت گرافیک از پردازشگر گرافیکی Polaris 21 و 1024 واحد سایه زنی برخوردار است. همچنین در بخش دیگری از مشخصات اشاره شده، فرکانس پردازشی این کارت گرافیک برابر با 1275 مگاهرتز است. با این حال، اطلاعات بدست آمده تایید می‌کنند که کارت گرافیک سری RX 500X مخصوص بازار پردازشگرهای گرافیکی سری mobile و مخصوص لپ‌تاپ‌ها است. علاوه بر این، طبق اطلاعات که از سوی این لپ‌تاپ بدست آمده می‌توان دریافت، کارت گرافیک‌های RX 500X از حافظه‌های ویدیویی نوع GDDR5X یا GDDR6 برخوردار نبوده و نوع GDDR5 در آنها بکار رفته است.

با این حال، کمپانی AMD حضور پردازشگر گرافیکی Polaris جدید را در سری کارت گرافیک‌های RX 500X تایید می‌کند. از سوی دیگر، اطلاعات کامل از کارت گرافیک‌های جدید این کمپانی مانند RX 580X در وبسایت کمپانی AMD قابل مشاهده هستند. همینطور بد نیست به مشخصات یک کارت گرافیک، مانند مدل RX 550X اشاره داشت که دارای 104 مگاهرتز فرکانس پردازشی بیشتر به نسبت RX 550 است.

منابع: TechPowerUp | Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید