کمپانی AMD چیپست B450 را رسما معرفی کرد

کمپانی AMD چیپست B450 را رسما معرفی کرد


کمپانی AMD چیپست B450 را رسما معرفی کرد. این چیپست با مشخصات خود، در مادربردهایی از سوی شرکای این کمپانی در سطح محصولات میان رده عرضه خواهد شد. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

B450

پیشتر اطلاعاتی از سوی تراشه B450 کمپانی AMD در دسترس قرار گرفت و در سخت افزار خواندید، “تراشه B450 طبق مشخصات در دسترس قرار گرفته از چهار پورت USB 3.1 نسل اول کمتری برخوردار بوده و در دیگر مشخصات این بخش همانند تراشه X470 است. البته شرکای کمپانی AMD در بخش تولید مادربرد می‌توانند با افزودن تراشه تولید شده توسط کمپانی شخص ثالثی بر روی مادربردهای خود، تعداد پورت‌های USB را افزایش دهند. کمپانی AMD تقسیم خطوط ارتباطی PCI-e را برای این چیپست در نظر نگرفته و در بخشی دیگر می‌توان گفت خبری از پشتیبانی SLI در تراشه B450 نبوده و در مقابل کمپانی AMD تنها قابلیت Crossfire را برای این چیپست در نظر گرفته است. در بخش ذخیره نیز سازی این تراشه دو درگاه SATA کمتری را دارد. در قسمت پشتیبانی از XFR 2 ، SATA Raid و یا NVMe Raid این در تراشه بر روی کاغذ تفاوتی با چیپست X470 وجود ندارد.”

طبق اطلاعاتی که از سوی نقشه راه این کمپانی در اختیار همه قرار گرفت، امروز این کمپانی به صورت رسمی چیپست B450 را معرفی کرد. چیپست جدید این کمپانی با مادربردهایی در سطح میان رده همراه خواهد بود که کاربرانی با بودجه محدود را مورد هدف قرار داده است. مادربردهای مبتنی بر چیپست B450 از 70 تا 160 دلار قیمت گذاری خواهند شد. این چیپست با آنکه در سطح میان رده خواهد بود، اما با این حال برخی از مشخصات چیپست X470 را نیز به ارث برده است.

/شرکای کمپانی AMD نیز امروز جدیدترین مادربردهای خود را که از مبتنی بر این تراشه هستند را معرفی کرده‌اند، در مطالبی دیگر به معرفی این مادربردهای تازه نفس خواهیم پرداخت./

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید