کمپانی AMD کارت‌های گرافیک سری Polaris 30 را معرفی خواهد کرد

کمپانی AMD کارت‌های گرافیک سری Polaris 30 را معرفی خواهد کرد


طبق آخرین اطلاعات بدست آمده از سوی اخبار سخت افزار، کمپانی AMD در آینده نه چندان دور پردازشگر گرافیکی جدیدی را تحت نام Polaris 30 معرفی می‌کند. در ادامه مطلب با سخت افزار همراه باشید.

Polaris 30

 

یکی از منابع آگاه و معتبر به تازگی اعلام کرده، ممکن است کمپانی AMD پردازشگر جدیدی از سری Polaris را معرفی کند. این پردازشگر گرافیکی جدید، Polaris 30 است که با فناوری ساخت 12 نانومتر همراه خواهد بود و بنا بر اطلاعات در دسترس قرار گرفته، کارت‌های گرافیک مبتنی بر آن از RX 580 و RX 570 های فعلی تا 15 درصد سریعتر خواهند بود.

کارت‌های گرافیک RX 500 فعلی با فناوری ساخت 14 نانومتری +FinFET LPP همراه است، با این حال احتمال داده می‌شود تا برای سری Polaris 30 کمپانی AMD از نامگذاری RX 600 استفاده کند و شاهد کارت‌هایی تحت نام RX 680 و یا RX 670 بود. از طرفی دیگر، کمپانی AMD با بکارگیری از فناوری ساخت 12 نانومتر برای کارت گرافیک‌های مورد بحث می‌تواند سرعت کلاک را نیز افزایش دهد، همانند معماری +Zen برای پردازنده‌های سری RYZEN از سوی این کمپانی که انجام می‌دهد. زمان احتمالی داده شده برای عرضه کارت‌های سری Polaris 30 سه ماهه چهارم سال میلادی جاری است.

چنین شایعه‌ای پیشتر نیز به گوش می‌رسید و حال از سوی یک انجمن منتشر شده است.

منبع: Guru3D

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید