کمپانی Dell به دنبال جایگزینی ای‌ام‌دی برای توسعه محصولات خود است

کمپانی Dell به دنبال جایگزینی ای‌ام‌دی برای توسعه محصولات خود است


سرانجام ناتوانی اینتل در پاسخ‌گویی به نیازمندی‌های بازار پردازنده‌های کامپیوتری گریبان این کمپانی را گرفته و سورپرایزهای بیشتری را به ارمغان آورده است. بر طبق جدیدترین اخبار منتشر شده پیرامون این موضوع، کمپانی Dell به دنبال استفاده از پردازشگرهای ای‌ام‌دی در طراحی و توسعه محصولات خود بوده و گستردگی این موضوع به دیگر کمپانی‌های فعال در حوزه طراحی و توسعه دستگاه‌های لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی آماده (و نیمه آماده) نیز کشیده شده است.

کمپانی Dell به دنبال جایگزینی ای‌ام‌دی برای توسعه محصولات خود است

کمپانی اینتل با وجود تلاش‌های بسیار خود همچنان در پاسخ‌گویی به نیاز بازار پردازنده‌های رده مصرف‌کنندگان و حرفه‌ای عاجز بوده و حوزه‌های فوق از بازار هم‌اکنون در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی بسیاری می‌باشند. از جمله اقدامات اینتل جهت رفع بخشی از مشکلات می‌توان به افزایش فناوری ساخت نودها از 14 نانومتر به 22 نانومتر برای آزادسازی بخشی از ظرفیت تولید، افزایش ظرفیت تولید با نصب دستگاه‌های جدید و یاری گرفتن از دیگر کمپانی‌های سوم شخص برای تولید سیلیکون‌های پردازنده‌های کامپیوتری اشاره کرد، اما با این وجود، تلاش‌های انجام گرفته در کوتاه مدت نتیجه نداده و شرکت‌هایی همچون Dell که هم‌اکنون نیز ضرر و زیان‌های زیادی را به خود دیده‌اند به دنبال یافتن راهکارهایی جهت رهایی از مشکلات می‌باشند.

کمپانی Dell تاکنون محصولاتی را بر پایه پردازنده‌های ای‌ام‌دی طراحی و به بازار عرضه داشته است، اما خط تولید اصلی محصولات این کمپانی متعلق به اینتل می‌باشد. این که دل به دنبال استفاده از سی‌پی‌یوهای ای‌ام‌دی در ساخت محصولات خود است در حالت کلی یک سورپرایز تلقی نمی‌شود، زیرا علاوه بر عدم رویارویی ای‌ام‌دی با مشکلات ناشی از کمبود خروجی، فاکتور کارایی نسبت به قیمت پرداختی پردازنده‌های این شرکت نیز در مقایسه با اینتل از تعادل بیشتری برخوردار می‌باشد. آقای Tom Sweet، مدیر ارشد مالی کمپانی دل به بخش مالی وب‌سایت یاهو گفته است که آنها در حال “ارزیابی ای‌ام‌دی” به عنوان یک شریک بوده و انتظار ندارند تا مشکلات کمپانی اینتل تا نیمه دوم سال 2020 میلادی مرتفع شوند!

منبع: TechPowerUP

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید