کمپانی Porsche دیگر خودروهای دیزلی تولید نخواهد کرد

کمپانی Porsche دیگر خودروهای دیزلی تولید نخواهد کرد


خودروساز آلمانی، Porsche براساس سیاست جدیدش قصد دارد تولید خودروهای دیزلی را به طور کامل متوقف نماید. این غول دنیای خودرو در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که خودروهای برپایه موتورهای دیزلی دیگر توسط آنها تولید نخواهند شد.

به گفته سخنگوی پورشه، یکی از دلایل اتخاذ چنین تصمیمی روند نزولی سفارش خودروهای دیزلی بوده است. براساس آمارهای منتشر شده سهم جهان پورشه از فروش خودروهای دیزلی در سال 2017 چیزی حدود 12 درصد بوده است.

براساس این تصمیم گیری جدید Porsche قصد دارد با سرمایه‌گذاری بالغ بر 6 میلیارد یورو در صنعت حمل و نقل الکتریکی، تا سال 2020 جایگاه بسیار خوبی را در این حوزه جدید برای خود بدست آورد. این سرمایه‌گذاری در مدل‌های هیبریدی البته همین حالا هم به سوددهی رسیده است، به طوری که 63 درصد از پانامراهای فروخته شده در اروپا جزو مدل‌های هیبریدی پورشه محسوب می‌شوند.

Porsche

الیور بلام، مدیرعامل این خودروساز آلمانی می‌گوید:

پورشه از خودروهای دیزلی متنفر نشده است، این نوع از موتورها قبلا حضور نسبتا زیادی در بازار داشته و احتمالا تا چندین سال دیگر نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت. موتورهای درون‌سوز دیزل جزو فناوری‌های ماندگار و مهم صنعت خودروسازی محسوب می‌شوند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که خودروهای دیزلی برای مدت‌ها به عنوان گزینه‌ای دوم ایفای نقش نموده و ما ترجیح دادیم در مسیر آینده خود این فناوری را کنار بگذاریم.

البته کاربرانی که در حال حاضر از خودروهای دیزلی Porsche استفاده می‌کنند نیازی به نگرانی نخواهند داشت، چرا که این کمپانی همچنان خدمات پشتیبانی خود را ارائه خواهد داد. پورشه با همان شعار حرفه‌ای‌گری خود، خدمات‌رسانی به این دسته از کاربران را ادامه می‌دهد.

انتظار می‌رود پورشه سال آینده نخستین خودروی اسپرت کاملا برقی خود را تحت عنوان Taycan معرفی کند.

  منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید