کنسول نسل بعدی با پشتیبانی از وضوح 8K و فناوری Ray-Tracing عرضه می‌شود

کنسول نسل بعدی با پشتیبانی از وضوح 8K و فناوری Ray-Tracing عرضه می‌شود


کمپانی مایکروسافت در جریان کنفرانس خود در E3 امسال به توسعه بزرگ در نسل بعدی کنسول‌های خود اشاره کرده است. در ادامه این مطلب با سخت افزار همراه باشید.


مایکروسافت


پس از کامپیوتکس که مسبب گردهمایی بزرگ‌ترین تولید کنندگان و رونمایی از جدیدترین محصولات شد، حال این E3 است که توجه تمامی گیمرها را به سمت خود جلب می‌کند. اطلاعاتی که در کنفرانس کمپانی مایکروسافت بدست می‌آیند اخبار مهمی را در حوزه گیمینگ به همراه دارد. این کمپانی بزرگ و نام آشنا در جریان E3 2019 به رونمایی از توسعه بزرگ کنسول‌های نسل بعدی تحت اسم کد Project Scarlett پرداخته است.

انتظار می‌رود تا این کنسول از سخت افزار بسیار قدرتمندتری نسبت به نسل قبلی برخوردار باشد، زیرا طبق گفته کمپانی مایکروسافت کنسول بعدی تجربه گیمینگ با وضوح 8K (به نسبت 6 بار با کیفیت‌تر از وضوح Full HD) را ارائه خواهد داد. این تمام آن چیزی که شما را شگفت زده خواهد کرد نیست بلکه مایکروسافت به وجود فناوری Ray-Tracing همراه با کنسول نسل بعدی اشاره داشته است. در جمع بندی این شرکت به سخت افزاری با قدرت چهار برابر بیشتر نسبت به کنسول ایکس باکس وان ایکس اشاره کرد.

در قلب تپنده کنسول نسل بعدی یک پردازشگر نیمه سفارشی از پیش تعبیه شده (SoC) با فناوری ساخت 7 نانومتری قرار خواهد گرفت. گفته می‌شود پردازشگر این کنسول به تولید کمپانی AMD بوده که برای ارائه کارایی هر چه بیشتر، بهینه سازی بر روی آن صورت گرفته است. این چیپست مبتنی بر هسته‌های پردازشگر مرکزی بوده که معماری تازه نفس 2 Zen را دارد.

افزون بر این، پردازشگر گرافیکی مجتمع نیز مبتنی بر معماری RDNA بوده که در سری RADEON RX 5000 سری Navi نیز استفاده شده است. در توضحیاتی بیشتری که در مورد مشخصات کنسول آتی اشاره شد، مایکروسافت به حضور حافظه‌های ویدیویی GDDR 6 نیز اشاره کرد که ارائه دهنده سرعت هر چه بیشتری نسبت به سری قبل خواهند بود. حافظه‌های SSD نیز جهت سرعت بخشیدن به اجرا سیستم عامل و عملکرد آن نیز استفاده می‌شوند.

پروژه اسکارلت در حال ساخت بوده و در تعطیلات سال 2020 میلادی عرضه خواهد شد.

منبع: TechPowerUp

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید