کنسول پلی‌استیشن ویتا به‌زودی از چرخه تولید خارج می‌شود!

کنسول پلی‌استیشن ویتا به‌زودی از چرخه تولید خارج می‌شود!


کمپانی سونی در سپتامبر سال گذشته میلادی در طی گزارشی توقف ساخت کنسول قابل حمل پلی‌استیشن ویتا (PlayStation Vita) را به‌صورت رسمی تائید کرد. اکنون به نظر می‌رسد که خبر منتشر شده در حال تحقق است، زیرا تولید کنسول نامبرده در سال 2019 میلادی با کاهش بیشتری همراه شده و در آینده‌ای نزدیک به‌طور کامل متوقف می‌شود.

کمپانی سونی کنسول پلی‌استیشن ویتا را در سال 2011 میلادی در کشور ژاپن عرضه کرد. دستگاه فوق در ابتدا با عناوین منحصر به فرد ورود قدرتمندی را از خود بر جای گذاشت، اما با گذشت زمان و عدم توسعه دیگر بازی‌های مطرح روز دنیا از انعطاف‌پذیری کنسول رفته رفته کاسته و گستردگی آن تنها محدود به عناوین Indie گشت. در حال حاضر دو مدل از کنسول پلی‌استیشن ویتا (PCH-2000 ZA11 و PCH-2000 ZA23) همچنان در چرخه تولید قرار دارند، اما هر دوی آن‌ها در وب‌سایت رسمی کمپانی سونی نشانگر برچسب “Ending Soon” بوده و به‌زودی مراحل ساخت آن‌ها به‌صورت کامل متوقف می‌شود.

آقای Hiroyuki Oda در طی گزارشی اعلام کرده است که کمپانی سونی برنامه‌ای جهت طراحی و ساخت کنسول جدید در آینده‌ای نزدیک را در سر ندارد. بسیاری بر این عقیده‌اند که با موفقیت کنسول نینتندو سویچ، کمپانی سونی نیز به دنبال عرضه دستگاه جدیدی به بازار است، اما به نظر می‌رسد که این موضوع در حال حاضر در دستور کار سونی قرار ندارد.

منبع: Ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید