کوالکام بر این باور است که آیفون‌های آینده به مودم‌های این شرکت مجهز خواهند شد

کوالکام بر این باور است که آیفون‌های آینده به مودم‌های این شرکت مجهز خواهند شد


با توجه به اختلافات رخ داده میان اپل و کوالکام، تعجب بر انگیز نیست اگر اپل بخواهد وابستگی خود به این کمپانی را کاهش دهد. همان طور که پیش از این هم دیدیم پس از دعوای حقوقی با سامسونگ، کوپرتینویی‌ها سعی در کاستن وابستگی خود با جایگزینی دیگر شرکت‌ها نظیر ال‌جی کردند. حال با تکرار این موضوع و این بار با شرکت کوالکام شاهد ادعای این کمپانی مبنی بر بازگشت احساس نیاز کوپرتینویی‌ها به این شرکت هستیم. در ادامه با سخت افزار همراه باشید.

کوالکام

با آن که اپل معمولا به طور مرسوم تامین کنندگان قطعات خود را بر می‌گزیند و این تصمیم بر عهده افراد بالا رتبه شرکت است؛ حال CNBC گزارش کرده است که George Davis، مدیر مالی کمپانی کوالکام طی بیانیه‌ای اعلام کرده که معتقد است اپل به زودی به استفاده از مودم‌های این شرکت در آیفون‌های جدید روی آورده و از این طریق در رقابت خواهد ماند.

همچنین وی اظهار داشته که اپل در نسل بعدی مودم‌های رقبا را مورد استفاده قرار خواهد داد و ما همچنان به پشتیبانی محصولات قدیمی این کمپانی که از مودم‌های ما بهره می‌برند ادامه خواهیم داد.

تنها رقیب کوالکام، اینتل بوده و شایعاتی مبنی بر همکاری این کمپانی با اپل نیز به گوش می‌رسد. این همکاری که احتمالا برای مودم‌های آیفون‌های جدید صورت گرفته، تقریبا مشارکت اینتل در تامین قطعات نسل آینده محصولات این شرکت را قطعی می‌کند.

همچنین با آن که اخباری مبنی بر توسعه مشترک مودم‌های 5G به گوش می‌رسد اما گویا اوضاع برای سال 2020 کمی دگرگون شود.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا اپل دوباره به سوی کواکام باز می‌گردد؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ubergizmo

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید